REKLAMA

Kierowca BMW staranował barierki i uciekł! Był pijany (ZDJĘCIA)

KULASZNE / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Kulaszne. Kierujący bmw zjechał z drogi, uderzył w barierki ochronne, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Gdy funkcjonariusze dotarli do kierowcy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W minioną niedzielę po godz. 22, dyżurny sanockiej Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kulaszne. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW zjechał z drogi i uderzył w barierki ochronne. Przed przybyciem funkcjonariuszy, samochód został usunięty z drogi, a kierujący nim mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci odnaleźli uszkodzone bmw. W wyniku podjętych czynności ustalili, że samochodem w chwili zdarzenia kierował 30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Gdy do niego dotarli, mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew do badań w celu ustalenia dokładnego stanu trzeźwości w chwili zdarzenia.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 30-latek jechał sam. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mieszkańcowi powiatu sanockiego został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie 30-latka zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Komańczy.

źródło: KPP Sanok

21-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)