REKLAMA

Zaproponował policjantom łapówkę. Grozi mu 10 lat więzienia

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Za popełnione przestępstwo kierowcy audi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Wojtkowa, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę.

59-latek, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca audi został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Za popełnione wykroczenie drogowe mieszkaniec powiatu leżajskiego został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

grafika poglądowa

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)