REKLAMA

Zabił zastawiając wnyki. Kłusownik namierzony (DRASTYCZNE)

PODKARPACIE. Prowadzona od kilku dni akcja prewencyjna skierowana przeciwko nieetycznym zbieraczom poroży przyniosła pierwszy efekt – ujawniono przypadek kłusownictwa na jeleniu i doprowadzono do identyfikacji sprawcy.

W środę 24 lutego Straż Leśna z Nadleśnictwa Jarosław przeprowadziła patrolowanie obszarów leśnych w okolicach Korczowej, zagrożonych dużą penetracją przez zbieraczy zrzutów oraz kłusownictwem. W trakcie akcji odnaleziono tuszę jelenia byka z odciętym porożem. Zwierzę zginęło złapane we wnyku.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Komisariat w Radymnie, po czym wspólnie z funkcjonariuszami Policji strażnicy dokonali oględzin miejsca przestępstwa, zabezpieczając wszystkie ślady – informuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Następnie za śladami pozostawionymi w śniegu udano się w kierunku pobliskiej wsi, gdzie w jednym z zabudowań w trakcie przeszukania odnaleziono cztery sztuki wnyków oraz odrąbane tyki poroża jelenia.

Dalsze czynności w tej sprawie w odniesieniu do osoby podejrzewanej prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.

Akcja o kryptonimie „Wieniec” (tak określa się poroże jelenia) ma charakter ogólnopolski. Bierze w niej udział około tysiąca strażników leśnych. Patrolują szczególnie te okolice, skąd pochodzą doniesienia o nieprawidłowym zachowaniu zbieraczy poroży. Chodzi o egzekwowanie zachowań zgodnych z przepisami. Wsparcia udziela Państwowa Straż Łowiecka i Policja.

tekst: Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

zdjęcia: Straż Leśna Nadleśnictwa Jarosław

źródło: RDLP Krosno

28-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)