REKLAMA

Z Sanoka wystartował Orlen Wyścig Narodów (ZDJĘCIA)

SANOK. Ostatni – piąty etap ORLEN Wyścig Narodów wystartował z sanockiego Rynku! Punktualnie w niedzielę (28 bm.) o godz. 9.50 kolarze ruszyli na trasę Sanok – Arłamów. Orlen Wyścig Narodów to jeden z trzech wyścigów zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów UCI U23. Rozpoczął się 24 maja i odbywa się w trzech krajach na pięciu etapach: Węgrzech, Słowacji i Polsce. W rywalizacji bierze udział 25 drużyn kolarskich z 22 krajów. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu – wyjaśnia Czesław Lang. – Głęboko wierzymy, że te doświadczenia są bardzo kształtujące dla młodych kolarzy, którzy w przyszłości będą musieli rywalizować z zawodowym peletonem. Wspólnie z naszym Sponsorem Tytularnym – PKN ORLEN – obraliśmy sobie za cel zaoferowanie wydarzenia na wysokim sportowym poziomie. I już dziś wiem, że się nam to udało.

Ostatni i decydujący etap wystartował z Sanoka i liczy 145 kilometrów, bez metra płaskiego terenu. Etap przerywany jest stromymi podjazdami i zjazdami, aż do mety na wysokości 581 metrów w Hotelu Arłamów. To właśnie tutaj, w lasach tego pięknego kurortu, rozstrzygnie się końcowa klasyfikacja ORLEN Wyścigu Narodów 2023.


Trasa przejazdu przez Powiat Sanocki:

  • Miasto Sanok (start wyścigu – godz. 09.50): ul. 3-go Maja, u. Rymanowska, ul. Krakowska, ul. Okulickiego – Sanoczek – Prusiek – Niebieszczany – Poraż – Zagórz – Tarnawa Dolna – Tarnawa Górna – wjazd do Powiat Leski.

Trasa przejazdu przez Powiat Leski:

  • Huzele – Lesko – Glinne – Uherce Mineralne – Orelec – Bóbrka, po czym kolarze w miejscowości Łobozew wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Trasa przejazdu przez Powiat Bieszczadzki:

  • Łobozew Dolny – Ustjanowa Dolna – Ustjanowa Górna – Ustrzyki Dolne: ul. 1 Maja, ul. Rzeczna, ul. PCK, ul. Łukasiewicza, ul. Gombrowicza, ul. Nadgórna, ul. Pionierska, ul. Rynek, ul. 1 Maja, ul. 29 Listopada – Brzegi Dolne – Krościenko – Jureczkowa – Braniów, Kwaszenina – Arłamów.

Wyścig jest transmitowany na żywo przez TVP Sport.

źródło: materiały organizatora, oprac. red.
foto – redakcja


28-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)