REKLAMA

Wichury nad powiatem. Najbardziej ucierpiała Strachocina (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Popołudnie przyniosło uspokojenie sytuacji meteorologicznej w powiecie sanockim. Od godziny 8:00, strażacy interweniowali łącznie kilkanaście razy w związku z usuwaniem skutków wichur. Najbardziej ucierpiała Strachocina, gdzie odnotowano pięć zdarzeń, głównie pozrywane poszycia dachowe.

Strażacy zabezpieczający teren powiatu sanockiego, wyjazdy do interwencji związanych z usuwaniem skutków wichur rozpoczęli dzisiaj po godzinie 8:00. Od tej pory, odnotowano łącznie kilkanaście akcji.

Połamane drzewa, które blokowały drogi, zrywały linie energetyczne i spadały na budynki, a także pozrywane dachy – wymienia najczęstsze efekty silnego wiatru mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy KP PSP w Sanoku.

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj na Białej Górze w Sanoku. Na naszym filmie widać moment opadnięcia drzewa na linię energetyczną i zerwanie jej. Przy ul. Kochanowskiego, tuż obok zaparkowanych samochodów, drzewo zostało wyrwane z korzeniami. Z kolei przy ul. 800-lecia, strażacy interweniowali przy oderwanym okuciu blachy z budynku.

W Lisznej doszło do zerwania części dachu, w Jaćmierzu trzeba było usunąć powalone drzewo, podobnie jak w Niebieszczanach, gdzie doszło do uszkodzenia linii energetycznej. W Zagórzu drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny.

Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce w Strachocinie. Strażacy interweniowali tam pięciokrotnie. W jednym przypadku chodziło o usunięcie powalonego drzewa, w czterech, trzeba było zabezpieczyć zerwany dach.

źródło foto 1-3: OSP Jaćmierz – Fb, 4-6: OSP Kostarowce – Fb

SANOK: Wichury! Zerwana linia energetyczna na Białej Górze! (VIDEO, FOTO)

Jak informowaliśmy wcześniej, w naszym regionie dochodziło do wielu awarii sieci energetycznych. Najwięcej w Bieszczadach. Około południa zerwanych było tam 8 linii średniego napięcia. Wyłączonych było 54 stacji, które dostarczają energię elektryczną.

– Awarie dotyczą głównie miejscowości Ustrzyki Dolne, Komańcza, Cisna, Solina oraz Baligród. Około 1600 odbiorców pozostaje bez prądu. Sytuacja jest dynamiczna. Staramy się reagować na bieżąco – mówił nam dziś (17 bm.) około godziny 11, Łukasz Boczar – rzecznik prasowy PGE Oddział Rzeszów.

Około 1600 osób bez prądu. „Sytuacja jest dynamiczna”

SANOK. Drzewo wyrwane z korzeniami przy ul. Kochanowskiego (ZDJĘCIA)

Nad powiatem sanockim i całym regionem szalały wichury z wiatrem, który według prognoz, miał przekraczać prędkość 100 km/h.

POWIAT SANOCKI. Wichury, duże zagrożenie. Wiatr sieje spustoszenie w kraju  

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zgłaszanie awarii energetycznych. Sytuacje zagrażające życiu. Posłuchajcie NAGRANIA! (VIDEO)

Za dzisiejszą sytuację meteorologiczną w Polsce odpowiada głęboki wir niżowy Dudley. Przemieszczał się on znad Morza Północnego, przez Morze Bałtyckie, w kierunku Państw Bałtyckich. W nocy strażacy w całym kraju interweniowali 1400 razy. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie wielkopolskim. To tam, silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Wiele osób straty liczy w dziesiątkach tysięcy złotych. Bez prądu pozostaje nawet 55 tys. odbiorców w regionie. Olbrzymie szkody wiatr poczynił również w województwie łódzkim.

źródło: Red., IMGW-PIB, TVN24.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


17-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.