REKLAMA

W gminie Sanok rozpoczęły się konsultacje w sprawie przyłączenia trzech sołectw do miasta

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj, czyli 2 listopada br. rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic administracyjnych gminy Sanok.

Konsultacje odbywają się w trzech sołectwach: Trepcza, Bykowce i Zabłotce. Potrwają do 14 listopada br.

Mieszkańcy sołectw za pomocą ankiety konsultacyjnej odpowiadają na pytanie: Czy jest Pani/Pan za zmianą granic administracyjnych Gminy Sanok polegającej na wyłączeniu sołectwa (tu nazwa danego sołectwa) z terenu Gminy Sanok i włączeniu do miasta Sanok?

Ankiety w formie papierowej można pobrać z Urzędu Gminy Sanok, bezpośrednio u sołtysów wymienionych sołectw oraz ze strony internetowej www. gminasanok.pl oraz BIP-u.

Wypełnione ankiety należy składać w urzędzie gminy Sanok do oznakowanej urny, znajdującej się przy wejściu do budynku, u sołtysów, lub w wyznaczonych punktach konsultacyjnych. Są to wiejskie domy kultury. Wypełnione ankiety są przyjmowane od godz. 9. do 18.

Obecne konsultacje są już drugimi z kolei. Poprzednie pokazały, że mieszkańcy gminy wiejskiej w znacznej części nie życzą sobie przyłączenia do Sanoka. Ponad 98 % głosujących opowiedziało się za pozostaniem w gminie Sanok, przy   frekwencji wynoszącej ponad 72%.

W sołectwie Trepcza zagłosowało blisko 80% uprawnionych, z czego aż 99% ankietowanych opowiedziało się za pozostaniem miejscowości w obecnych granicach. W Bykowcach przy frekwencji 72,24%, za pozostaniem w gminie Sanok opowiedziało się 98,88%. Z trzech sołectw, o które obecnie toczy się bój, najniższa frekwencja była w Zabłotcach, bo wyniosła 69,19% , a za pozostaniem w gminie Sanok opowiedziało 97,06% mieszkańców.

Dla porównania w mieście frekwencja wyniosła tylko 3,77%. Nieco ponad 800 osób z blisko 30 tysięcy uprawnionych opowiedziało się za powiększeniem miasta.


grafika poglądowa

Warto przypomnieć, że 28 sierpnia br. mieszkańcy Bykowiec, Trepczy i Zabłociec protestowali na sanockim rondzie im. Zdzisława Beksińskiego przeciwko wznowieniu procedury odłączenia trzech sołectw od gminy Sanok.

Konsultacje społeczne poprzedziły zebrania wiejskie. Pierwsze odbyło się 28 października w Bykowcach, w piątek w Zabłotcach, a w niedzielę w Trepczy. W Bykowcach zabrakło burmistrza Tomasza Matuszewskiego, który otrzymał oficjalne zaproszenie. Nie stawił się również ani jeden radny miejski. Włodarza Sanoka nie było również w Trepczy, pojawił się natomiast w Zabłotcach, bo jak pokazują poprzednie wyniki konsultacji, tam miał najłatwiejszy teren. Natomiast w sołectwach, gdzie mogło być najbardziej gorąco, Tomasz Matuszewski się nie pojawił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy Bykowiec: Burmistrz nas zignorował! (VIDEO)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla mediów podczas szczytu COP26

tvPolska.pl

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)