REKLAMA

Ukradł staruszce pieniądze. Schował je w śniegu (FOTO)

PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 57-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna włamał się do domu jednej z mieszkanek tej samej miejscowości i ukradł jej kilka tysięcy złotych. Swój łup ukrył w śniegu. Został ujęty przez członków rodziny seniorki i przekazany policjantom.

Zatrzymany mężczyzna wraz z policjantem, w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Po godz. 18 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do jakiej miało dojść na terenie gminy Żołynia. Z przekazanych informacji wynikało, że ofiarą złodzieja padła starsza kobieta, a sprawca jest jej znany osobiście. To 57-latni mieszkaniec tej samej miejscowości.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że sprawca dostał się do domu, w którym przebywała seniorka, przez wybicie szyby. Następnie wykorzystując problemy kobiety z poruszeniem się, zabrał jej oszczędności i wyszedł. Pokrzywdzona straciła kilka tysięcy złotych.

Tuż po zdarzeniu, podejrzanego o kradzież 57-latka ujęli członkowie rodziny seniorki. Mężczyzna zdążył jednak ukryć skradzione pieniądze. Swój łup zasypał w śniegu. Skradzione mienie odnaleźli łańcuccy policjanci. Mieszkaniec gminy Żołynia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez łańcucką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W przypadku 57-latka kara ta może wzrosnąć, gdyż przestępstw dokonał w okresie recydywy.

źródło: KPP Łańcut

12-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)