STS rozgromił młodzieżową kadrę Polski. 5 goli Eetu Elo (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS Sanok pokonali 10:0 w meczu towarzyskim reprezentację Polski do lat 18. Pięć bramek zdobył fiński napastnik Eetu Elo a dwie z nich w osłabieniu.

Ciarko STS Sanok – Polska U18 10:0 (1:0, 3:0, 6:0)

1:0 Eetu Elo – Jesperi Viikilä (14:41, 4/5)
2:0 Kamil Olearczyk – Marek Strzyżowski (31:21)
3:0 Eetu Elo – Jakub Najsarek, Jesperi Viikilä (31:45)
4:0 Riku Sihvonen – Eetu Elo, Jesperi Viikilä (34:10)
5:0 Eetu Elo – Jakub Najsarek, Eemeli Piippo (40:22)
6:0 Marcin Biały – Tomasz Skokan (41:47, 5/4)
7:0 Eetu Elo – Jesperi Viikilä (43:07, 4/5)
8:0 Eetu Elo – Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (46:40)
9:0 Jakub Bukowski – Konrad Filipek, Hubert Demkowicz (50:29)
10:0 Jakub Bukowski – Konrad Filipek, Marek Strzyżowski (59:59, 5/4)

Sędziowali: Mirosław Cybuch – Wojciech Czech, Michał Żak Minuty karne: 8-18 (w tym 10 minut za rzucenie na bandę dla Patryka Kusaka)

Ciarko STS: Spěšný (20:01 Wojciechowski) – Olearczyk, Rąpała; Filipek, Strzyżowski, Bukowski – Najsarek, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen – Demkowicz, Skokan; Bielec, Wilusz, Biały – Ginda, Fus, Łyko. Trener: Marek Ziętara.

Polska U18: Szczepkowski (Grobalkiewicz) – Szlembarski, Kurnicki; Ślusarczyk, Wawrzkiewicz, Krzysztof Macias – Stępień, Kacper Maciaś; Wybiral, Maćkowski, Gromadzki – Wilk, Nowak; Kolat, Michał Kusak, Patryk Kusak – Dulęba, Schafer; Karasiński, Gurzyński, Kuciszewski. Trener: Łukasz Sokół

Po meczu powiedzieli dla Hokej.net:

Marek Ziętara, trener Ciarko STS: – W przerwie na kadrę potrzebowaliśmy rozegrać jakiś sparing. Z uwagi na fakt, iż młodzieżówka ma w Sanoku zgrupowanie, porozumieliśmy się z jej szefostwem. Wiadomo, że nasza przewaga była duża, a wynik wysoki, ale są dwie obopólne korzyści. My w lidze gramy głównie bez krążka, więcej gramy w obronie, a w takim meczu to my musieliśmy przejąć inicjatywę, grać więcej na krążku i w ofensywie. Też potrzebujemy czasem takich meczów, żeby ten aspekt był nas nas korzystny. A dla osiemnastki gra z mocnym przeciwnikiem też przyniesie zawsze jakąś korzyść.

Łukasz Sokół, trener Polski U18: – Wynik wysoki, ale do 10. minuty dobrze się prezentowaliśmy. Jednak przeciwnik, który ma starszych graczy i obcokrajowców w składzie, ma stały kontakt z ekstraligą, więc różnica poziomów była duża. Do pewnego momentu była u nas dyscyplina taktyczna, później się to posypało i różnica poziomów mocno się uwidoczniła. Jak graliśmy w przewadze, to te nastawienie defensywne gdzieś się poluzowało i od razu przełożyło się to na stratę goli. Zabrakło nam doświadczenia, umiejętności czytania gry. Kiedy się traci krążek, to ta trójka, która tworzy tzw. parasol musi grać typowo defensywnie. Tego brakuje, to było widać we wcześniejszych meczach i to się powtarza. Są braki z wcześniejszych lat i na tym trzeba pracować, mam tu na myśli grę bez krążka zarówno napastników, jak i obrońców.