REKLAMA

SANOK. Policjanci w szkołach. Ciekawe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci kontynuują działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. W trakcie spotkań funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo dzieci, przestrzegają najmłodszych przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań. Działania profilaktyczne realizowane w różnych formach kontynuowane będą przez cały rok szkolny.

Policjanci odpowiadając na zaproszenia ze strony szkół i przedszkoli z terenu powiatu sanockiego, odwiedzają dzieci i rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ostatnim czasie funkcjonariusze odwiedzili najmłodszych w Bukowsku, Pobiednie i Sanoku.

Mundurowi w formie pogadanek i zagadek przypominają dzieciom o bezpieczeństwie w domu, na drodze czy podczas zabawy. Przestrzegają, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na kontakt ze zwierzętami. Pokazują jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Dzieci uważnie słuchają i bardzo chętnie odpowiadają na pytania, wykazując przy tym dużą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Doskonale wiedzą jak powinna wyglądać bezpieczna podróż w samochodzie, czy też w jakim celu nosimy odblaski.

Spotkania edukacyjne prowadzone są przez policjantki realizujące zadania z zakresu profilaktyki społecznej, dzielnicowych oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego. Dotychczas policjanci odwiedzili już kilkadziesiąt placówek oświatowych z terenu powiatu sanockiego. Działania profilaktyczne realizowane w różnych formach kontynuowane będą przez cały rok szkolny.

źródło: KPP Sanok


06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)