REKLAMA

SANOK. Młodzi biorą sprawy we własne ręce! Powstała „młodzieżówka” PO (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Młodzi biorą sprawy we własne ręce! Powstała „młodzieżówka” PO (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zainaugurowano funkcjonowanie stowarzyszenia Nowa Generacja. Jego członkami będą młode osoby, które chcą mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, chcą uczyć się polityki, aby w przyszłości, a może już teraz, współdecydować o ważnych dla społeczeństwa sprawach. Stowarzyszenie Nowa Generacja już teraz nazywane jest „młodzieżówką” Platformy Obywatelskiej.

Jesteśmy młodymi działaczami z całej Polski. Chcemy zmieniać otaczającą naszą rzeczywistość. Działamy społecznie, charytatywnie i politycznie. Chcemy Polski nowoczesnej, europejskiej i demokratycznej. Polski naszych marzeń! – czytamy na stronie internetowej organizacji.

Zdecydowałem się wstąpić do Nowej Generacji ponieważ jest to świetna inicjatywa społeczna, w której można się sprawdzić, poprzez różne akcje, które mają na celu, przywrócenie nie tylko świadomości ludziom, ale również tego, co od lat jest spychane na boczny tor – mówi Kacper Król, członek Nowej Generacji, koło w Sanoku.

Nowa Generacja jest tym co sami chcemy tworzyć, jesteśmy grupą aktywnych, ambitnych młodych osób, które widzą istniejące problemy, lokalne i krajowe. Widząc te problemy, staramy się uświadomić społeczeństwo, które w dobie internetu jest okłamywane na różne sposoby – dodaje Kacper Król.

Już wcześniej, tak jak większość z nas, byłem związany z młodzieżówką Platformy Obywatelskiej. Będąc członkiem Nowej Generacji wreszcie czuję, że mogę jasno przedstawiać i realizować swoje cele i poglądy, do tego otaczając się grupą superaktywnych i ambitnych ludzi. Mogę śmiało powiedzieć, że młoda generacja ma przyszłość w Sanoku i wielkie wsparcie między innymi od Demokratów Ziemi Sanockiej jak i Platformy Obywatelskiej – komentuje Jakub Pilch, członek Nowej Generacji oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

Najpiękniejsza idea jaka prowadzi nas wszystkich, to zmiana tego kraju na lepsze i wiara właśnie w to, że może się coś takiego udać. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i wiemy że się uda. W końcu to my jesteśmy przyszłością tego kraju i nasz głos powinien zostać usłyszany. Z tego miejsca pragnę zaapelować i zaprosić młodych sanoczan do wstąpienia w nasze struktury, łatwo znajdziecie nas na Facebooku. Zapraszamy serdecznie, nikt nie pożałuje – zaznacza Jakub Pilch.

źródło: Red., materiały nadesłane

video: Elżbieta Łukacijewska – Fb

17-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)