REKLAMA

SANOK. Miasto przekazało 400 tys. złotych na seniorską drużynę hokejową

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok przekazało 400 tysięcy złotych seniorskiej drużynie hokejowej Ciarko STS Sanok. – Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, po raz pierwszy w historii miasta, zabezpieczyliśmy na wsparcie drużyny w budżecie miejskim środki w kwocie 400 000 zł – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski.

Niedawno Rada Miasta Sanoka pracowała nad projektem budżetu na 2022 rok, zaproponowanym przez władze miasta.

Zaproponowano w nim zwiększenie wydatków na promocję miasta w kwocie 600 tys. złotych. Uchwała budżetowa w tym kształcie została przyjęta przez radę.

Z tej właśnie pozycji, wydzielono 400 tys. złotych na seniorski hokej. Pieniądze przekazano drużynie Ciarko STS Sanok występującej w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Czek odebrał prezes Ciarko STSu Sanok Michał Radwański, wspólnie z nowym trenerem Miiką Elomo.

Trafiliśmy na niełatwy okres budowania drużyny seniorskiej i jej udziału w rozgrywkach PHL na czas pandemii, gdy firmy borykają się z problemami finansowymi. Pomimo tego, udało się pozyskać do współpracy wielu strategicznych partnerów, którzy wspierają drużynę. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, po raz pierwszy w historii miasta, zabezpieczyliśmy na wsparcie drużyny w budżecie miejskim środki w kwocie 400 000 zł – napisał w swoim komunikacie w mediach społecznościowych burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Z kolei portal hokej.net podał, że na początku, na drużynę seniorów planowano przeznaczyć pół miliona złotych.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że pierwotnie na hokej miało zostać przeznaczonych 500 tys. złotych. Jednak do inicjatywy hokejowych działaczy o wsparcie z miasta zaczęły się dopominać inne instytucje sportowe dlatego kwota zmalała do 400 tys. złotych. Również wiadomo, że nie wszyscy sponsorzy pozyskani przez miejską Fundację Sportu wywiązują się ze swoich sponsorskich obietnic wobec klubu – czytamy w hokej.net.

Burmistrz zaznacza, że miasto zadba również o inne seniorskie dyscypliny funkcjonujące w Sanoku.

Także drużyny seniorskie innych dyscyplin sportowych mogą liczyć na wsparcie, o czym na bieżąco będę Państwa informował. Naszą dewizą jest, by dbać o zrównoważony rozwój miasta, również w obszarze sportu – mówi gospodarz miasta.


grafika poglądowa

źródło: Red., oficjalny profil burmistrza miasta Sanoka – Facebook, hokej.net

26-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)