REKLAMA

Samochód Szubera i grafika Beksińskiego. Trwają licytacje WOŚP!

SANOK / PODKARPACIE. Certyfikowana grafika Zdzisława Beksińskiego, Fiat Seicento Janusza Szubera, dzień z OSP Niebieszczany lub Bieszczadzką Bandą, warsztaty kowalskie, zabiegi i porady lekarskie, gadżety związane z kultowym serialem Wataha i WOŚP, do tego oryginalna biżuteria i sporo rękodzieła – trwają aukcje Allegro Bieszczadzki Sztab WOŚP. Jest w czym wybierać, do czego organizatorzy zachęcają, bo w ten sposób każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej zbiórki WOŚP.

W tym roku Bieszczadzki Sztab WOŚP już po raz czwarty organizuje charytatywne aukcje poprzez serwis Allegro WOŚP. Łącznie to ponad 300 aukcji.

Jedną z najciekawszych jest aukcja, na której można wylicytować certyfikowaną grafikę Zdzisława Beksińskiego podarowaną przez Muzeum Historyczne w Sanoku. Aktualna cena to już 5 300 zł, a do końca aukcji zostało jeszcze 12 dni.

Na innej aukcji można licytować zwiedzanie Muzeum Historycznego w Sanoku z dyrektorem placówki, Jarosławem Serafinem, który osobiście oprowadzi zwycięzcę aukcji po muzealnych zbiorach, a potem zaprosi na kawę i rozmowę na temat twórczości Zdzisława Beksińskiego.

Hitem może być także aukcja, na której można wylicytować Fiata Seicento Young (rocznik 1999). Jest to samochód, którym w latach 1999 – 2020 jeździł Janusz Szuber, urodzony i mieszkający w Sanoku wybitny polski poeta. Wiele pięknych wierszy nawiązuje do bieszczadzkich i sanockich wędrówek Janusza Szubera odbywanych w tym skromnym pojeździe, który Poeta bardzo lubił, o który dbał i nie chciał wymieniać na nowszy model.

Można też licytować dzień ze strażakami OSP Niebieszczany. Zwycięzca lub zwycięzcy aukcji, będą mogli zobaczyć jak „od kuchni” wygląda praca strażaka ochotnika, zwiedzić jednostkę w Niebieszczanach, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, zobaczyć jak działa specjalistyczny sprzęt ratowniczy, a także przymierzyć strażacki mundur, przejechać się wozem strażackim lub quadem po okolicy – wszystko oczywiście pod czujnym okiem strażaków ochotników.

Dla zwolenników nieco mocniejszych wrażeń mamy dzień z Bieszczadzką Bandą. Zwycięzca spędzi dzień w Bieszczadach zakończony wspólnym ogniskiem z grupą quadową Bieszczadzka Banda.

Jest też coś dla sympatyków drużyny Ciarko STS Sanok, to grupowe zdjęcie drużyny z podpisami zawodników podarowane na aukcję WOŚP przez Stowarzyszenie Klubu Kibica Sanockiego Hokeja.

Jeszcze przez kilkanaście godzin można też licytować porady lekarskie w Centrum medycznym Konsylium w Sanoku oraz obrazy lokalnych artystów: Sylwestra Stabryły, Oksany Kulczyckiej, Szczepana Szczepkowskiego, Anny Pilszak, Renaty Gorączko oraz anioły wykonane i podarowane przez mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku.

Są też karnety na rodzinne zwiedzanie nowo powstałego Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu, które stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w Zagórzu, gadżety związane z kultowym serialem „Wataha” oraz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

LINK DO AUKCJI https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP_Sanok

Zachęcamy do licytowania, codziennie wystawiamy nowe aukcje, dlatego warto śledzić nasz Allegro i fanpejdź na Facebook’u WOŚP w Sanoku – zaprasza Bieszczadzki Sztab WOŚP.

W tym roku Fundacja WOŚP zbiera fundusze na zakup sprzętu dla dziecięcej okulistyki.

Informacje i zdjęcie: Bieszczadzki Sztab WOŚP – nadesłane

02-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)