REKLAMA

REGION: Wtargnęli do sklepu i grozili pracownikom śmiercią

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Rzeszowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy we wtorek w sklepie wywołali awanturę. Mężczyźni szarpali pracowników sklepu i grozili im. Wychodząc, ukradli wózek do palet. Zostali zatrzymani przez policjantów krótko po zdarzeniu, gdy szli z wózkiem przez osiedle. Mężczyźni podejrzani są również o inne przestępstwa, w tym rozboje. 

We wtorek po godzinie 16, policjanci zostali zawiadomieni, że w sklepie przy ul. Wita Stwosza doszło do napadu na pracowników. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do sklepu weszło dwóch agresywnych mężczyzn, którzy wywołali awanturę z pracownikami oraz przebywającym w sklepie mężczyzną. Szarpali ich, próbowali wyciągnąć ze sklepu. Grozili im pobiciem, pozbawianiem życia oraz zniszczeniem sklepu. Podczas zajścia, trzeci z mężczyzn, który został przed sklepem, pomagał napastnikom wyciągnąć pracowników na zewnątrz.

Pokrzywdzonym udało się wypchnąć agresywnych mężczyzn ze sklepu i zamknąć drzwi. Trzej napastnicy odchodząc, zabrali sprzed sklepu wózek do palet. Funkcjonariusze ustalili rysopisy sprawców, a ponieważ w zdarzeniu nikt z pokrzywdzonych nie odniósł obrażeń, rozpoczęli sprawdzanie okolicy w poszukiwaniu mężczyzn.

Zauważyli ich na ul. Chruściela, gdy szli ze skradzionym wózkiem. Policjanci wylegitymowali ich i zatrzymali. To 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, jego 17-letni syn i 18-letni kolega tego ostatniego. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 39-latek był pijany, badanie wykazało u niego niemal 3,9 promila. Badanie 17-latka wykazało 1,85 promila. Trzeci mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci doprowadzają jednego z zatrzymanych do sądu.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Mężczyźni podejrzani są o kradzież, a ojciec i syn także o groźby karalne. Okazało się, że zatrzymani mogli uczestniczyć również w kilku innych przestępstwach. Nastolatkowie podejrzani są o rozbój i usiłowanie rozboju, bowiem 4 lipca, na ulicy Chmaja i Langiewicza zaatakowali dwóch przechodniów. Uderzając i kopiąc ich, jednemu pokrzywdzonemu ukradli papierosy, a drugiemu próbowali ukraść 10 zł. 39-latek wraz z synem podejrzani są również o usiłowanie rozboju na mężczyźnie, któremu próbowali ukraść rower. To zdarzenia miało miejsce dzień później.

Policjanci przedstawiali im już pierwsze zarzuty i w czwartek zebrane materiały przekazali do prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał mężczyzn i skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w piątek objął ich aresztem tymczasowym na okres 2 miesięcy.

Zatrzymany mężczyzna w policyjnym areszcie.

Źródło: KMP Rzeszów

15-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)