REKLAMA

Policjanci sprawdzają pustostany

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”. Sprawdzali pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni. Policjanci będą sprawdzać też wszystkie sygnały od mieszkańców, aby zapewnić schronienie i pomoc osobom potrzebującym.

Policjanci kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni. Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie.

W związku z tym policja prosi o zwracanie uwagi na takie osoby. Pamiętajmy o tym, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 987, 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie!

KPP Ustrzyki Dolne

05-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)