REKLAMA

PODKARPACIE. Przerwana nielegalna produkcja papierosów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze podkarpackiej KAS i policjanci z Niska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki. Uszczuplenia Skarbu Państwa zostały oszacowane na blisko 67 tys. złotych.

W poniedziałek 25 maja br. funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu i policjanci z Niska prowadzili wspólne działania w zakresie zwalczania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali domu mieszkańca Niska. Mężczyzna był podejrzewany o produkcję i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania piwnicy i garażu zabezpieczone zostały dwie krajalnice do krojenia liści tytoniu, maszynka i gilzy do produkcji papierosów a także papierosy, susz tytoniowy oraz krajanka w workach.

Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki oraz 70 szt. papierosów.

54-letni mężczyzna tłumaczył, że cały tytoń posiada na własny użytek.

Według wstępnych szacunków, mieszkaniec Niska swoim działaniem naraził na straty Skarb Państwa na blisko 67 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

mł. aspirant Edyta Chabowska
rzecznik prasowy
Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)

źródło: materiały nadesłane

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)