REKLAMA

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. Zagłosuj w ANKIECIE

PODKARPACIE / POLSKA. Ogólnopolskie media rozpisują się dzisiaj na temat najnowszego sondażu partyjnego wykonanego przez Ibris dla Onet.pl. Publikujemy wyniki oraz naszą ankietę. Na które z ugrupowań politycznych zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu RP? Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Jeśli wybory odbyłyby się w ostatnich dniach, to zgodnie z wynikami sondażu Ibris dla Onet.pl w Sejmie RP znalazłoby się pięć ugrupowań.

Najwięcej respondentów opowiedziało się za PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ. Na Zjednoczoną Prawicę głos planuje oddać 32,5% badanych. Na drugiej pozycji KOALICJA OBYWATELSKA z 29,3% poparciem. Najniższy stopień podium zajmuje POLSKA 2050. W sondażu, na partię Szymona Hołowni zagłosowało 8,6% respondentów.

Dalej KONFEDERACJA, która może liczyć na głosy 8,4% uprawnionych do udziału w wyborach. W niższej izbie parlamentu znalazłoby się jeszcze miejsce dla LEWICY, która w badaniu dla Onet.pl uzyskała poparcie na poziomie 5,6%.

Na ten moment poza Sejmem POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – KP. Tutaj swój głos lokuje 4,3% badanych. To za mało, aby wziąć udział w podziale mandatów wśród posłów.

Co ciekawe, aż 11,3% ankietowanych, zaznaczyło opcję NIE WIEM. To ogromna grupa wyborców, która może przesądzić o losach kolejnego rozdania w Sejmie.

Wyniki sondażu Ibris dla Onet.pl:

– Prawo i Sprawiedliwość – Zjednoczona Prawica – 32,5%
– Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska – 29,3%
– Polska 2050 – 8,6%
– Konfederacja – 8,4%
– Lewica – 5,6%
– Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska – 4,3%
– Nie wiem – 11,3%
 

A jak Ty zagłosował(a)byś, gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj? Zapraszamy do wzięcia udziału w ANKIECIE

LINK DO ANKIETY – KLIKNIJ


grafika poglądowa / sejm.gov.pl i Joanna Frydrych – Facebook

Jak podaje Onet.pl, badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Onetu na próbie 1,1 tys. osób w dniach 11-12.02.2022 metodą CATI (wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo).

źródło: Red., Onet.pl

foto: sejm.gov.pl i Joanna Frydrych – Facebook

17-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)