REKLAMA

GRANICA. Ukraiński kierowca chciał wjechać z ogromną sumą gotówki na teren RP. Funkcjonariusze SCS znaleźli euro w bagażu

MALCHOWICE/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili nielegalny przewóz znacznych środków pieniężnych w Malchowicach.

Wartość niezgłoszonej gotówki przekroczyła 350 tys. złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w trakcie kontroli ruchu towarowego w Malhowicach na kierunku przywozowym ujawnili niezgłoszone środki pieniężne. 80 tys. euro w gotówce było ukryte w bagażu podręcznym 32 letniego obywatela Ukrainy, pasażera samochodu ciężarowego. Mężczyzna nie poinformował funkcjonariuszy o przewożonej walucie, mimo ciążącego na nim obowiązku prawnego. Wszczęto zostało wobec niego postępowanie karne skarbowe, a na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczono 25 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wartość niezgłoszonych środków przekroczyła 350 tys. złotych.

Obowiązek zgłoszenia przy 10 tys., euro lub więcej

Każdy, kto przewozi co najmniej 10 tys. euro (lub równowartość tej kwoty w innych walutach) wjeżdżając do Unii Europejskiej lub wyjeżdżając z niej, zobowiązana jest do pisemnego zgłoszenia tych środków funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

źródło: IAS Rzeszów

zdjęcie: IAS Rzeszów

10-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)