#granica


Próba przemytu dewiz w Korczowej. W bagażu ponad 24 tys. dolarów i 27 tys. złotych

KORCZOWA / PODKARPACIE. Ponad 24 tys. dolarów oraz przeszło 27 tys. złotych próbował przewieźć przez granicę bez dokonania zgłoszenia dewizowego obywatel Ukrainy.

Przeczytaj całość »

BILANS NA GRANICY: 1600 obcokrajowców wjechało do Polski bez wiz

REGION / PODKARPACIE. W pierwszy dzień obowiązywania ruchu bezwizowego, na podkarpackiej granicy odprawiono ponad 1600 obywateli Ukrainy podróżujących na nowych zasadach.

Przeczytaj całość »

Przygotujcie się na szczegółowe odprawy graniczne. Od dzisiaj obowiązują zaostrzone przepisy

REGION / PODKARPACIE. Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zaostrzyły przepisy Kodeksu Granicznego Schengen dotyczące zasad przekraczania granic zewnętrznych. Od 7 kwietnia wszyscy podlegają szczegółowej odprawie. Zmiany spowodowane są utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

Przeczytaj całość »

Celnicy z Korczowej udaremnili przemyt ikon (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt dwóch ikon na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Malowidła przedstawiają wizerunek Matki Boskiej.

Przeczytaj całość »

REGION: Bieszczadzcy pogranicznicy rozpracowali szajkę migracyjną

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia rozpracowali grupę osób zajmującą się przestępczością o charakterze migracyjnym. Proceder polegał na umożliwianiu lub ułatwianiu obywatelom Ukrainy pobytu w Polsce oraz organizowaniu im nielegalnego przekroczenia polskiej granicy państwa, a także granicy francusko-brytyjskiej.

Przeczytaj całość »

GRANICA: Tłoczno ale spokojnie w okresie świątecznym

PODKARPACIE. Podczas okresu świątecznego funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili 81 tysięcy podróżnych i 20,5 tysiąca środków transportu. W ubiegłym roku w tym okresie podkarpacką granice przekroczyło mniej osób: 65 tysięcy podróżnych i 17,5 tysiąca pojazdów.

Przeczytaj całość »

Obywatel Ukrainy chciał przemycić ponad kilogram marihuany przez granicę! (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Przemyt 1,14 kg marihuany w 18 foliowych workach udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.  Narkotyki ukryte były w podwójnym dnie torby podróżnej. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Przeczytaj całość »

Bursztynowa recydywa na granicy

PODKARPACIE. 30-letni obywatel Ukrainy nie dał za wygraną i 24 godziny po tym, jak celnicy z Krościenka wykryli u niego przemyt bursztynu w akumulatorze, pojawił się ponownie na granicy z takim samym towarem.

Przeczytaj całość »

Na granicy państwa ujawniono kolejne fałszywe dokumenty

PODKARPACIE. Kontrolerzy z przejścia granicznego w Korczowej, w ostatnich dniach, ujawnili kilka przypadków fałszywych dokumentów, którymi legitymowali się przekraczający granicę podróżni.

Przeczytaj całość »

Alkohol, papierosy, drogie pojazdy i łapówki- pracowity początek tygodnia bieszczadzkich pograniczników (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 14 tys. paczek papierosów, 646 litrów spirytusu, luksusowy mercedes, rower i nielegalny pobyt w Polsce obywatelki Ukrainy. To oznacza pracowity początek tygodnia dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Przeczytaj całość »

Ponad 15 kg bursztynu w akumulatorze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 15 kg nieobrobionego bursztynu zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Niezgłoszone do kontroli kamienie przewozili kierowcy dwóch busów.

Przeczytaj całość »

Kombinował jak uniknąć kary. Usiłował przemycić 1840 paczek papierosów i 30 litrów alkoholu

PODKARPACIE.  W środę, tj. 17 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej ujawnili w samochodzie osobowym zaparkowanym na przygranicznym bazarze, 1840 paczek papierosów oraz 30 litrów alkoholu o łącznej wartości 25 tysięcy złotych. Cały towar pochodzi z przemytu.

Przeczytaj całość »

Wyłudzili wizy na podstawie podrobionych dokumentów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku prowadząc kontrolę legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, w ciągu jednego dnia ujawnili dwie osoby, które nielegalnie przebywały na terenie naszego kraju posługując wyłudzonymi wizami pracowniczymi.

Przeczytaj całość »

Niewybuch z czasów I wojny światowej w pobliżu granicy

PODKARPACIE.  Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach zabezpieczał wczoraj teren gdzie został znaleziony niewybuch z czasów I wojny światowej.

Przeczytaj całość »

Kontrabanda w skrytkach ukraińskiego busa

PODKARPACIE . Ponad 25 tys. złotych warta była kontrabanda ukryta w skrytkach ukraińskiego busa. Jego kierowca zapewniał, że wiezie tylko ludzi do pracy.

Przeczytaj całość »
Strona 1 z 212