REKLAMA

Drużynowe srebro dla UKS KKK Kumite z Niebieszczan (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. 29 maja 2021 roku odbył się Turniej o Puchar Wiślanego Smoka w Liszkach k. Krakowa. Na turnieju pośród zaproszonych gości był obecny twórca Karate Kyokushin w Polsce, shihan Andrzej Drewniak. W rywalizacji mogły wziąć udział dzieci od roczników 2006 i młodsze. Klub UKS KKK Kumite z Niebieszczan Anny i Janusza Czabana reprezentowali: Natalia Kabala i Kinga Małek z sekcji Nowotaniec, Bartosz Oklejewicz, Damian Wojtuszewski i Jakub Oklejewicz. Dzięki dobrym występom do klubowej gabloty trafił srebrny medal za klasyfikację drużynową.

Natalia Kabala startowała w kategorii kumite młodziczek +35 kg oraz zadebiutowała w kata. Wywalczyła dwa medale. W walce finałowej miała spotkać się z Kingą Małek, koleżanką nie tylko z jednego klubu, ale także ze szkolnej ławki. Obie dziewczyny stwierdziły, że nie chcą walczyć ze sobą i zdecydowały o zwycięstwie Kingi Małek. Natalia Kabala zaliczyła bardzo udany start w kata, jako pierwsza w historii klubu, startująca w kata od razu, zakończyła swoje zmagania z brązowym medalem.

W konkurencji pięciu technik dla dzieci od rocznika 2014 zadebiutował Bartosz Oklejewicz. Kategoria ta polegała na zaprezentowaniu pięciu dowolnie wybranych technik. Bartosz okazał się bezkonkurencyjny i zdecydowanie wygrał swoją kategorię stając na najwyższym stopniu podium. Jakub Oklejewicz w kategorii kumite juniorów młodszych +55 kg został zatrzymany dopiero w finale i ostatecznie wywalczył srebrny medal. Damian Wojtuszewski w kategorii kumite młodzików +35 kg po wyrównanej walce, niestety musiał uznać wyższość przeciwnika i nie dotarł do strefy medalowej.

Wszystkie występy karateków pozwoliły na sięgnięcie po srebrny medal w klasyfikacji drużynowej. Klub z Niebieszczan wyprzedził uznane i utytułowane formacje m.in z Krakowa, Nowego Sącza czy Nowego Targu.

To dla nas następne cenne doświadczenie, okraszone sporą ilością medali, w tym medalem drużynowym. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy z tygodnia na tydzień prezentują się coraz lepiej. Wspólne wyciąganie wniosków i ciężka praca dają efekty. Szczególnie chcieliśmy wyróżnić dziewczyny, ponieważ obie zasługiwały na zwycięstwo. Decyzję o wyjściu do walki finałowej podjęły same, zachowały się bardzo dojrzale, przedkładając przyjaźn nad rywalizację sportową. Jesteśmy także dumni z występu Natalki w konkurencji kata, która po wejściu do finałowej ósemki, zajęła miejsce na podium. Jak zawsze chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które nas wspierają i kibicują. Dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc w w dniu zawodów. To jest nasz wspólny sukces! – mówi Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane – UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany


31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)