REKLAMA

35-latek zgwałcił młodą kobietę. Jest tymczasowy areszt

PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R. mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego podejrzanemu o doprowadzenie przemocą 22-letniej mieszkanki Rzeszowa do obcowania płciowego.

Przedmiotowe zdarzenie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych na terenie Rzeszowa, kiedy to Artur R. pytając o drogę „zwabił” pokrzywdzoną do swojego samochodu. Wówczas to, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskich miejscowości gdzie, stosując przemoc fizyczną doprowadził ww. pokrzywdzoną do obcowania płciowego.


zdjęcie poglądowe

Gdy 22-latka opuściła pojazd, po przewiezieniu jej przez Artura R. z powrotem do Rzeszowa, o powyższym zdarzeniu poinformowała organy ścigania.

W wyniku podjętych czynności w dniu 19 lipca 2020 r. Artur R. został zatrzymany a następnie ogłoszono mu zarzuty gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia – informuje Paweł Król, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W dniu 20 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane Arturowi R. czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

03-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)