REKLAMA

Zostałeś oszukany przez fikcyjnego agenta ubezpieczeniowego? Zgłoś się na policję!

BRZOZÓW / SANOK / PODKARPACIE. Brzozowscy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie prowadzą śledztwo w sprawie szeregu oszustw związanych z wyłudzaniem pieniędzy pod pozorem inwestowania w instrumenty finansowe, których gwarancją miało być osiągniecie wysokiego zysku. Policjanci poszukują osób pokrzywdzonych.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje śledztwo ozn. sygn. Akt PO I Ds. 45.2021 prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie w sprawie przeciwko Wojciechowi Cz. Podejrzanemu o to, że w okresie od kwietnia 2011 roku do marca 2021 roku na terenie różnych miejscowości województwa podkarpackiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu pokrzywdzonych, w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego, m. in. Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Ergo Hestia S.A. w oparciu o sporządzone fikcyjne dokumenty, w szczególności:

– wnioski o zawarcie umowy ubezpieczenia na życie, polisy z lokowaniem składki w fundusze inwestycyjne, lokaty krótkoterminowe i długoterminowe, w tym „Bezpieczny Parasol”, „Mikołajkowa”, „Promocja”, umowy ubezpieczenia „OVB Ergo Invest”, umowy oprocentowanego depozytu pieniężnego zabezpieczonego wekslem In blanco – wyłudzał od pokrzywdzonych gotówkę i wprowadził ich w błąd co do przeznaczenia środków pieniężnych.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzonych działaniem podejrzanego Wojciecha Cz. może być więcej, niż tych, którzy dotąd zgłosili się do postępowania.

W związku z powyższym Prokuratura Okręgowa w Krośnie zwraca się do wszystkich osób, które wpłaciły pieniądze Wojciechowi Cz., będąc przekonanymi, że zawierają wskazane wyżej umowy – o zgłoszenie się w tej sprawie – w terminie do dnia 30 września 2021 roku – do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod numerem telefonu 47 82 91 338, 47 82 91 310 z powołaniem się na numer sprawy: PO I Ds. 45.2021 i RSD – 162/21 lub do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, tel. 13 43 718 00.


zdjęcie poglądowe

źródło: KPP Brzozów

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)