REKLAMA

Zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór za posiadanie narkotyków

PODKARPACIE. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie narkotyków i przygotowanie ich do sprzedaży. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz mefedron. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W ubiegły wtorek, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie interweniowali w Dębicy wobec dwóch mężczyzn, którzy mogli spożywać alkohol w miejscu niedozwolonym. Podczas interwencji, dwaj 24-letni mieszkańcy Dębicy byli bardzo zdenerwowani. Funcjonariusze przy jednym z nich ujawnili susz roślinny, mężczyzna przyznał że to marihuana. W miejscu jego zamieszkania, jak i w piwnicy, policjanci znaleźli kolejne woreczki z zawartością substancji zabronionych oraz urządzenia do pomiaru gramatury narkotyków. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to 114 gramów marihuany oraz 118 gramów mefedronu.

24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 24-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz mefedronu, jak rownież przygotowania tych środków do sprzedaży.

Materiały zostały przekazana do dębickiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

źródło: KPP Dębica
nagłówek – zdjęcie poglądowe, arch. KPP Lubaczów

12-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)