REKLAMA

ZAGÓRZ. Amunicja i lufa w domu 48-latka. Do 8 lat więzienia

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 48-letni mieszkaniec gminy Zagórz odpowie za posiadanie amunicji i części broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Początkiem lipca funkcjonariusze Posterunku Policji w Zagórzu w wyniku podjętych czynności na terenie jednej z posesji w gminie Zagórz ujawnili i zabezpieczyli 20 sztuk amunicji i część broni palnej w postaci lufy wraz z zamkiem. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Zagórz posiadał zabezpieczone przedmioty w swoim miejscu zamieszkania bez wymaganego zezwolenia.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania części broni palnej oraz amunicji, do którego się przyznał.

Przypominamy, że obowiązujące przepisy zabraniają posiadania broni czy amunicji bez zezwolenia. Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

źródło: KPP Sanok


zdjęcie poglądowe

16-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)