REKLAMA

Zaawansowanie przetargów na inwestycje w woj. podkarpackim

PODKARPACIE. Na stronie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych pojawiła się informacja na temat prac przy przetargach na inwestycje w województwie podkarpackim. Rzeszowska GDDKiA jeszcze w tym roku planuje ogłosić przetarg na II etap obwodnicy Sanoka w ciągu Drogi Krajowej nr 28. Ma być to pierwsze zadanie z Programu Budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, które wejdzie w fazę realizacji.

729x308 (2)

Na stronie rzeszowskiego oddziału GDDKiA czytamy: 

Aktualnie w realizacji mamy 7 odcinków szlaku Via Carpatia. To w sumie 73 km. Na etapie przetargu są ostatnie dwa odcinki drogi ekspresowej S19. W tym roku planujemy też ogłosić przetarg na II etap obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. Będzie to pierwsze zadanie z Programu Budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, które wejdzie w fazę realizacji.

Spory wydłużają rozstrzygnięcia przetargów
Na etapie przetargu mamy dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Jawornik – Lutcza (dł. 5,2 km) i Lutcza – Domaradz (dł. 6,4 km). W przypadku postepowania przetargowego na realizację odcinka od Jawornika do Lutczy, czekamy na rozstrzygnięcie przez sąd naszej skargi na wyrok KIO w sprawie wezwania do złożenia wyjaśnień przez jednego z wykonawców. Termin rozprawy był odraczany, nowy został wyznaczony na 13 września br.

Natomiast w przetargu na projekt i budowę fragmentu S19 Lutcza – Domaradz, trwa weryfikacja złożonych ofert. Warto przypomnieć, że w tym przypadku, postępowanie przetargowe zostało ogłoszone po raz trzeci, ponieważ w poprzednich wszystkie oferty przekraczyły nasz kosztorys.

Przetargi do końca 2023 r.
W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych GDDKiA ogłosi w tym roku przetargi na realizację odcinków dróg o łącznej długości ponad 305 km, a z Programu Budowy 100 obwodnic (PB100) łącznie ok. 74 km. W woj. podkarpackim będzie to przetarg na realizację w systemie Projektuj i buduj II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. To pierwsze zdanie z PB100 na Podkarpaciu, które wejdzie w fazę realizacji. Inwestycja posiada już ostateczną decyzję środowiskową oraz gotową Koncepcję programową. Aktualnie przygotowywane są dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu.

Do końca roku planowane jest podpisanie umów na odcinki dróg o łącznej długości blisko 230 km, w tym S7 na północ od Warszawy, S8 na południe od Wrocławia, S11 w woj. zachodniopomorskim, S16 pod Olsztynem, S17 w woj. lubelskim, S19 w woj. podkarpackim i S74 w woj. świętokrzyskim.

źródło: GDDKiA Rzeszów

06-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)