REKLAMA

Worek medali mażoretek „Sunshine” Besko. Udane mistrzostwa Polski (VIDEO, ZDJĘCIA)

BESKO / PODKARPACIE. Po przerwie spowodowanej pandemią, na ogólnopolskie parkiety wróciły mażoretki „Sunshine” Besko. I był to imponujący powrót! Podczas odbywających się w województwie lubuskim mistrzostw kraju, podopieczne Adama Robla zdobyły łącznie 12 medali, w tym 3 z najcenniejszego kruszcu.

Mistrzostwa Polski Mażoretek odbywały się w weekend we Wschowej w województwie lubuskim. Rywalizowało ponad 1300 zawodniczek.

Mażoretki „Sunshine” z Beska czekały na tę imprezę z utęsknieniem, gdyż był to dla nich pierwszy start po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Po tak długiej przerwie, znów mogliśmy się zaprezentować na parkiecie z najlepszymi drużynami w Polsce. Zawody trwały dwa dni, było bardzo dużo drużyn z całej Polski – relacjonuje Adam Robel, trener i opiekun mażoretek „Sunshine” Besko.

Wracamy zadowoleni, dumni, szczęśliwi. Jesteśmy bogatsi w nowe doświadczenia. Rywalizacja na takim poziomie sprawia, że stajemy się coraz mocniejszą drużyną. Gratulujemy wszystkim zespołom, które wystąpiły na mistrzostwach. Pomimo licznych przerw i trudności w trenowaniu, na tegorocznych mistrzostwach był bardzo wysoki poziom, a zawodniczki były bardzo dobrze przygotowane. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w działaniach, a w szczególności: GOK Besko, OSP Besko, Gmina Besko oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom – mówi Adam Robel.

Oprócz zespołów „Sunshine” Besko wystawiło również solówki, duety i trio w kategorii „Mażoretki Klasyczne”. Reprezentantki Beska wystartowały również w nowej kategorii „BMI Improwizacja” (przemarsz z przeszkodami do wylosowanej muzyki).

Wszyscy dali z siebie 100%, co zaowocowało bardzo dobrymi lokatami na końcu rywalizacji – nie ukrywa zadowolenia trener mażoretek z Beska.

Wyniki osiągnięte przez mażoretki „Sunshine” Besko

  • Grupa Senior – scena 3. miejsce, przemarsz 2. miejsce, formacja 2. miejsce, BMI 3. miejsce,
  • Grupa Junior – scena 4. miejsce, przemarsz 3. miejsce, formacja 3. miejsce,
  • Oliwia Kielar – solo senior 3. miejsce,
  • Oliwia Kielar, Sara Rymarowicz – duo senior 3. miejsce,
  • Nikola Niemczyk, Paulina Wojtoń, Magdalena Marszałek – trio senior – 4. miejsce,
  • Kamila Zych – solo Buława senior 1. miejsce,
  • Nikola Niemczyk – solo Junior 1. miejsce,
  • Marcelina Iżowska – solo junior 5. miejsce
  • Karolina Widota, Julia Kasperkowicz – duo junior 1. miejsce,
  • Maja Szajna, Ola Płatek, Roksana Szczepek – trio junior 2. miejsce.

źródło: Red., materiały nadesłane

video: Youtube.com / ITDSport


29-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)