REKLAMA

WÓJT: Szkoła nie zostanie zlikwidowana! Zmiany mają pomóc uczniom (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

WÓJT: Szkoła nie zostanie zlikwidowana! Zmiany mają pomóc uczniom (VIDEO, ZDJĘCIA)

GRABÓWKA / GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Nie milkną echa uchwały intencyjnej podjętej przez Radę Gminy Dydnia w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Grabówce. Władze gminy oraz radni zamierzają ograniczyć funkcjonowanie szkoły z klas 1-8 do 1-3. Argumenty za takim rozwiązaniem przedstawia wójt Alicja Pocałuń wskazując przede wszystkim na potrzebę stworzenia jak najlepszych warunków do nauki wszystkim uczniom. Szkoła jest bowiem mała, a zaplecze lokalowe nie pozwala na komfortowe funkcjonowanie 10 oddziałów. Gmina nie ma możliwości zapewnienia ogromnych pieniędzy na rozbudowę placówki. Urząd szacuje, że taka inwestycja mogłaby pochłonąć około 3 mln zł. Tymczasem, na ulicach w Grabówce pojawiły się paszkwile pod adresem gospodarza gminy. Szczegóły w materiale video.

Tomasz Sokołowski

Sprawą zajęliśmy się w poniedziałek: Walka o osiem klas w szkole. Rodzice zapowiadają pikietę i głodówkę (FOTO). We wtorek relacjonowaliśmy z kolei przebieg pikiety pod szkołą: Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA).

Relacja video z wtorkowej pikiety

Zdjęcia z pikiety


14-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.