REKLAMA

Wilki zaatakowały nad ranem. Głębokie rany u źrebaka (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę nad ranem w Tyrawie Solnej w gminie Sanok doszło do kolejnego ataku wilków na zwierzęta hodowlane. Tym razem, mimo solidnego ogrodzenia podpiętego do prądu, wilki przedostały się do stada źrebaków i poważnie raniły jedno ze zwierząt. Tej samej nocy w Mrzygłodzie, porwanych zostało kilka królików, które przebywały w zamkniętych klatkach. Publikujemy zdjęcia zranionego źrebaka. UWAGA! Drastyczne.

Wczoraj informowaliśmy o wilkach, które zaatakowały w Uluczu: Atak wilków w Uluczu. 50 metrów od zabudowań!

Czytelnicy przesłali do nas wiadomość o kolejnej aktywności wilków, tym razem w Tyrawie Solnej i w Mrzygłodzie.

W niedzielę nad ranem wilki zaatakowały hodowlę źrebaków w Tyrawie Solnej.

Przyjechałem na miejsce około 10:00. Jeden źrebak miał świeże, głębokie rany kończyn i grzbietu. Na szyi widoczne były ślady kłów. Zwierzę przeżyło, jest pod opieką weterynarza. Niestety rany są tak poważne, że rokowania nie są zbyt optymistyczne – mówi nam Internauta, który zgłosił sprawę do naszej redakcji.

ZDJĘCIA ZAATAKOWANEGO ŹREBAKA

UWAGA: DRASTYCZNE!

1_59

2_30

Konie wypuszczane są tam na zabezpieczoną przestrzeń. Ogrodzenie jest solidne, ponieważ przed atakami wilków konie chroni elektryczny pastuch. Jak się jednak okazało i takie przeszkody nie powstrzymały wilków.

Tej samej nocy w Mrzygłodzie porwane zostały króliki. Kraty w klatkach zostały wydarte – dodaje nasz rozmówca. – Boimy się nasze o zwierzęta. Uważamy, że wilki na pewno wrócą. Dlatego na noc konie zamykamy teraz w stajniach – słyszymy.

21-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)