REKLAMA

Weekendowa akcja „Trzeźwość”. Eliminacja nie tylko pijanych kierowców!

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy zlekceważyli przepisy prawa i sądowe wyroki. Policjanci ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden z nich, kierował pod wpływem substancji zabronionych.

Przez dwa dni policjanci z rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym eliminując tych, którzy swoją postawą stwarzali realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W ciągu ostatnich 2 dni mundurowi ujawnili 11 kierujących, którzy pomimo surowych kar zdecydowali się na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Trzech kierowców zignorowało wyroki sądu dotyczące zakazu kierowania pojazdami.

W sobotę rano w Szklarach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem yamaha. 32-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Oprócz tego, tester narkotykowy wykazał, że kierowca najprawdopodobniej był pod działaniem amfetaminy. Ponadto, mężczyzna w ogóle nie miał prawa kierować motocyklem, gdyż stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Tego samego dnia, przed godz. 20 w Przewrotnem, kierujący pojazdem marki Lublin, 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wjechał w betonowy słup i uszkadził go. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponad promil alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami miał także 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę rano, w Trzcianie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Natomisat do 5 lat za niestosowanie się do wyroków sądu.

źródło: KMP w Rzeszowie

zdjęcie: archiwum KMP Rzeszów

03-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)