REKLAMA

W akumulatorze przemycał sterydy anaboliczne! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na nietypowy pomysł wpadł kierowca, usiłujący przemycić do Polski sterydy anaboliczne. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Budomierzu kontrolowali podróżnych wjeżdżających do Polski z Ukrainy. Do szczegółowej rewizji skierowali m.in. pojazd kierowany przez 42-letniego mężczyznę. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie znajdują się dwa akumulatory. Jeden z nich, miał dość niestandardowe przeznaczenie. W przerobionym do przemytu akumulatorze, znajdowało się ponad 140 ampułek ze sterydami anabolicznymi.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grożącej obywatelowi Ukrainy zabezpieczono kwotę 5 tys. złotych.

W 2023 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali ponad 72 tys. sztuk nielegalnych farmaceutyków m.in. środków na potencję, sterydów, preparatów zawierających kwas hialuronowy czy toksynę botulinową. Wśród zatrzymanych farmaceutyków były także preparaty zawierające wyciąg z chronionych gatunków zagrożonych wyginięciem.

podkom. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane


09-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)