REKLAMA

V Gminny Konkurs Recytatorski (ZDJĘCIA)

TURZE POLE / PODKARPACIE. Tegorocznym hasłem Gminnego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego 25 maja w Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, były słowa amerykańskiego poety Lawrence’a Ferlinghettiego „Poezja to cień rzucany przez latarnie naszej wyobraźni”.

W konkursie wzięło udział trzynaścioro uczestników ze szkół i przedszkoli Gminy Brzozów. Wszystkie występy dostarczyły nam mocnych wrażeń, a wybór Mistrza Recytacji nie należał do łatwych. Recytacje uczniów oceniało bezstronne jury w składzie: Panie Magdalena Kopczyk i Anna Boczar oraz Panowie Waldemar Kośmider i Damian Kierek. Po długiej i burzliwej naradzie przyznano Tytuł Mistrza Recytacji oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Statuetki Mistrza Recytacji V Gminnego Konkursu Recytatorskiego otrzymali:

w kategorii klas 0 -2 – Sonia Żak (uczennica SP w Turzym Polu),

w kategorii klas 3-5 – Marlena Brodzicka (uczennica SP w Zmiennicy)

w kategorii klas 6-8 – Anna Wojtal (uczennica SP w Zmiennicy).

Wyróżnienia powędrowały do:

Bartosza Bani (ucznia Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach),

Mileny Mendyki (uczennicy SP w Turzym Polu),

Zuzanny Piotrowskiej (uczennicy SP w Górkach).

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w kolejnych latach. Musimy się pochwalić, że organizacji takiej imprezy niejedni mogą nam pozazdrościć. Oczywiście jest to możliwe tylko dzięki doskonałej współpracy wszystkich pracowników szkoły oraz wsparciu wielu innych osób. Należy podkreślić, że nikt z konkursu nie wyszedł od nas bez nagrody – zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie otrzymali wspaniałe upominki (a Mistrzowie dodatkowo statuetki). Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie:

Panu Burmistrzowi Szymonowi Stapińskiemu – za przekazanie nagród dla uczestników i ich opiekunów,

Pani Ninie Ścibor – Naczelnikowi Wydziału Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury – za przygotowanie upominków dla dzieci,

Fundacji Pomocy Dzieciom im Stanisławy Bieńczak – za przekazanie nagród książkowych,

Panu Wiesławowi Motyce – Dyrektorowi Delegatury NIK w Rzeszowie – za książki, które przekazaliśmy do bibliotek szkół biorących udział w konkursie,

Państwu Elżbiecie i Maciejowi Wojtoniom – za ciasto cytrynowe, wodę i napoje,
Panu Andrzejowi Rzepce – za ciasto marchewkowe,
Pani Katarzynie Nastał – za rurki z kremem,
Pani Beacie Koniecznej – za ciasteczka.

Pomysłodawcami corocznego konkursu były polonistki pracujące w naszej szkole – Panie Marzanna Pańko – Wojtowicz i Maria Pelc. Wielkie podziękowania muszą popłynąć przede wszystkim w stronę Pani Dyrektor Zuzanny Koniecznej, która służyła nieustanną pomocą i zadbała o atrakcyjne nagrody.

O przepiękną dekorację, która odzwierciedlała tegoroczne motto konkursu, zadbały Panie: Dorota Długosz, Grażyna Piotrowska i Maria Pelc. Dziękujemy. – podsumowują organizatorzy.

W roli konferansjerek wystąpiły dzisiaj uczennice naszej szkoły – Andżelika Szmyd i Paulina Pelc.

Organizatorzy składają także podziękowania członkom jury: Paniom Magdalenie Kopczyk i Annie Boczar oraz Panom Waldemarowi Kośmiderowi i Damianowi Kierkowi.

źródło: UG Brzozów

 


30-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)