UWAGA: Zakaz wynajmu noclegów dla turystów!
KOMUNIKAT DO MIESZKAŃCÓW POWIATU BIESZCZADZKIEGO! ZAKAZ WYNAJMU NOCLEGÓW DLA TURYSTÓW!
Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski oznacza zakaz wynajmu miejsc noclegowych dla turystów. Zakaz obowiązuje od 14 marca br. do odwołania. Apelujemy do mieszkańców powiatu bieszczadzkiego o stosowanie się do zakazu wynajmu noclegów dla turystów.
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem, jak również mając na uwadze wprowadzenie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, apelujemy do mieszkańców powiatu bieszczadzkiego o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od 14 marca br. do odwołania wprowadzone zostały m.in. ograniczenia prowadzenia działalności związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (kod PKD 5520- czyli domki letniskowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne).
Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przypominamy, że każdy przypadek łamania prawa będzie z całą stanowczością ścigany przez policjantów.
Przypominamy:
Zgodnie z art. 54 Kodeksu wykroczeń
Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Zgodnie z art. 165 Kodeksu karnego
§ 1.
Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości,
3) powodując uszkodzenie lub unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię albo urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia,
4) zakłócając, uniemożliwiając lub w inny sposób wpływając na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych,
5) działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2.
Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3.
Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4.
Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
KWP
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz