REKLAMA

Utrudniana w ruchu. Planowane protesty rolników. Sprawdź! (MAPA)

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. W naszym regionie w piątek protest będzie prowadzony na odcinku drogi krajowej nr 28. Utrudnień należy się spodziewać w godzinach przedpołudniowych na trasie Rymanów – Krosno.

Planowany protest ma się rozpocząć jutro około godziny 10. Rolnicy wyruszą swoimi pojazdami z Rymanowa i będą się przemieszczać drogą krajową nr 28, w kierunku Krosna. Po dojeździe aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rzeszowską, protestujący zawrócą w kierunku ul. Bieszczadzkiej, gdzie przed siedzibą Starostwa Powiatowego zaplanowano rozmowy z przedstawicielami lokalnych władz.

W związku z planowanym protestem apelujemy o ostrożność i ewentualny wybór alternatywnych tras przejazdu.

W piątek 9 lutego rolnicy przeprowadzą protesty w całej Polsce. Domagają się oni zmian w polityce rolnej UE. Strajk rozpocznie się w piątek o godzinie 10:00. Do środy wieczorem zgłoszono łącznie 240 miejscowości, które dołączą do wydarzenia.

fot. Google Maps

Postulaty rolników

– Wszyscy rolnicy zgadzają się co do trzech głównych postulatów, które były prezentowane podczas rozmów – mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. – Rolnicy nie zgadzają się na wdrażanie Zielonego Ładu oraz na import produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt.

Planowany na najbliższy piątek protest jest po to, aby konsumenci dowiedzieli się, z jakimi problemami borykają się rolnicy. Jest to protest także w ich obronie, w obronie zdrowej, polskiej żywności.

Rozmówcy zwracali ponadto uwagę na brak opłacalności we wszystkich sektorach produkcji rolnej. Wśród kolejnych postulatów przedstawicieli rolniczego samorządu znalazły się: przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich i pomocy suszowej oraz uproszczenie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przedstawiciele samorządu podkreślali przy tym, że u progu wiosennych prac polowych rolnicy nie mają wystarczających dochodów, aby zakupić niezbędne środki do produkcji.

KMP Krosno, gov.pl, red.

08-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)