REKLAMA

Udawali turystów. Nielegalnie przekroczyli granicę w Bieszczadach

PODKARPACIE. Patrol Straży Granicznej z placówki w Krościenku zatrzymał trzech mężczyzn, którzy weszli do Polski w miejscu niedozwolonym. Ujawniono też kobietę, która miała przewieźć cudzoziemców do Czech.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Krościenku. W rejonie przygranicznym mundurowi wylegitymowali trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 30 lat. Cudzoziemcy twierdzili, że przebywają w Bieszczadach w celach turystycznych i są zakwaterowani w pobliskim hotelu. Dodali, że razem z nimi jest też znajoma. Mundurowi szybko zlokalizowali 27-letnią kobietę. W międzyczasie strażnicy graniczni znaleźli także miejsce nielegalnego wejścia do Polski. Ostatecznie mężczyźni przyznali się do przekroczenia granicy wbrew przepisom, chcieli dotrzeć do Czech. Rolą zatrzymanej kobiety była pomoc w podróży na zachód.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali też zakaz wjazdu do strefy Schengen na 3 lata i zostali przekazani z powrotem do Ukrainy w ramach umowy o readmisji. Z kolei cudzoziemka usłyszała zarzuty pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy i także dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymała zakaz wjazdu do strefy Schengen na 5 lat i wróciła do Ukrainy.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainy i Słowacji do Polski.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

24-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)