REKLAMA

Uczniowie poznali wyniki matur! Najlepiej wypadła matematyka

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dzisiejszą noc na długo zapamiętają tegoroczni maturzyści. Od godziny 8:30 dostępne są wyniki tegorocznych matur. Jak uczniowie z powiatu sanockiego wypadli na tle innych powiatów oraz województw? Najlepiej poradzili sobie z matematyką, najgorzej zaś z językiem angielskim. Analizujemy wyniki matur z egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z przedmiotów obowiązkowych.

Język polski na poziomie podstawowym w formie pisemnej zdawało 14 818 uczniów z województwa Podkarpackiego. W powiecie sanockim przystąpiło do egzaminu 662 maturzystów. W skali całego kraju uczniowie z Podkarpacia uplasowali się na 5 miejscu osiągając średni wynik 58,43%. W skali całego województwa natomiast maturzyści z sanockiego wypadli podobnie, osiągając średni wynik 53,64%, plasując się na 6 miejscu w województwie.

Najlepsze wyniki maturzyści z Podkarpacia osiągnęli z matematyki. Do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym w województwie podkarpackim przystąpiło 14 817 uczniów, którzy wypracowali średni wynik 64,10%, plasując się tuż za podium na 4 miejscu. W powiecie sanockim matematykę zdawało 662 uczniów osiągając wynik 62,08%.

Język angielski w powiecie sanockim wypadł dobrze, choć na skalę całego kraju maturzyści plasują się na przedostatnim miejscu. Sanoccy maturzyści wypracowali średni wynik 75,25%, natomiast najlepszy wynik w kraju to 80,95%. Do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego pisemnego na poziomie podstawowym przystąpiło 14 683 uczniów w województwie Podkarpackim, zaś w powiecie sanockim liczba zdających to 645 uczniów.

źródło: wyniki.edu

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)