REKLAMA

TRZCIANA. Ultranowoczesny obiekt. Kształcenie weterynarzy na najwyższym poziomie! (VIDEO)

TRZCIANA. Ultranowoczesny obiekt. Kształcenie weterynarzy na najwyższym poziomie! (VIDEO)

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Powiat Rzeszowski realizuje projekty związane z rozbudową infrastruktury oświatowej i poszerzeniem oferty edukacyjnej w placówkach prowadzonych przez starostwo. Duża inwestycja realizowana jest właśnie przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie. Zapraszamy do obejrzenia naszego MATERIAŁU VIDEO.

Budowa obiektu oraz wyposażenie go pochłonie blisko 12 mln złotych. W ramach zadania powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 350 m2. Zakupiony sprzęt należeć będzie do najnowocześniejszych na świecie. Powstaną między innymi laboratoria, pracownia zoofizjoterapii, sale zabiegowe czy pracownie RTG i USG.

Drugą cześć projektu stanowić będzie wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności. Planowana jest realizacja szeregu zadań edukacyjno-szkoleniowych głównie z zakresu techniki weterynaryjnej.

Wyposażony budynek zostanie oddany do użytku jeszcze w 2024 roku.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.

100_5

grafika poglądowa

Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZST-W w Trzcianie k. Rzeszowa w dziedzinie technika weterynaryjna

W ramach zadania utworzone zostanie Branżowe Centrum Umiejętności przy ZSTW w Trzcianie poprzez przebudowę i nadbudowę części budynku ZST-W w Trzcianie oraz  zakup specjalistycznego wyposażenia sal i pracowni. Kwota dofinansowania na utworzenie BCU przy ZSTW w Trzcianie wynosi 7 499 895,88 zł netto w tym na roboty budowlane w ramach zadania  5 799 908,80 zł netto i specjalistyczne wyposażenie sal i pracowni 1 700 807,88 zł netto. W ramach zadania powstanie trzykondygnacyjny budynek (w tym jedna kondygnacja podziemna)  o powierzchni netto ok. 350 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu, z przeznaczeniem na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie technika weterynaryjna przy Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie.

Na parterze budynku usytuowane będą: sale zabiegowe czysta i brudna, pracownia RTG/USG, pracownia rozrodu i inseminacji oraz pracownia zoofizjoterapii. Na piętrze znajdować się będą laboratoria, pracownia produkcji zwierzęcej i sala wykładowa. W części podziemnej usytuowana została wentylatornia oraz pomieszczenia magazynowe. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym wyposażony w windę.  Na dachu budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Drugą cześć projektu stanowi wsparcie funkcjonowania  Branżowego Centrum Umiejętności w kwocie 2 184 876,90 zł netto. W zakresie wsparcia funkcjonowania BCU planuje się realizację zadań edukacyjno – szkoleniowych poprzez szkolenia zawodowe w obszarze dziedziny techniki weterynaryjnej, integrująco – wspierającym poprzez wsparcie szkól i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w nawiązaniu współpracy z pracodawcami prowadzącymi działalność w dziedzinie technika weterynaryjna, innowacyjno – rozwojowym poprzez zwiększenie transferu wiedzy i nowych technologii do edukacji i doradczo – promocyjnym poprzez promowanie platformy kształcenia zawodowego.

Okres realizacji projektu: 01.04.2023 r. – 30.06.2026 r., przy czym część inwestycyjna zostanie zrealizowana do końca 2024 roku.

Wartość całkowita projektu: 11 957 880,09 PLN
Wartość dofinansowania: 9 999 922,78 PLN
Wkład własny Powiatu Rzeszowskiego: 1 957 957,31 PLN (Vat)

źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

29-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)