REKLAMA

Trwa kampania edukacyjna Gminy Brzozów

W czerwcu 2023 r. Gmina Brzozów otrzymała dotację w kwocie 38 180 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na realizację zadania  pn.: ”W kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym – kampania edukacyjna Gminy Brzozów”. Całość zadania opiewa na kwotę 50 000 zł, środki własne Gminy to kwota 11 820 zł.

376269850_328736426386052_9051102822109079051_n

W ramach zadania, podczas tegorocznych Dni Brzozowa tj. w dniu 20.08.2023r. (niedziela) został przeprowadzony Ekologiczny Plener Rodzinny, a w nim gry i zabawy  dla dzieci,  testy wiedzy, konkursy wraz z nagrodami.  Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i był doskonałą okazją budowania świadomości ekologicznej.

IMG-7015-scaled

Począwszy od 19 do 29 września  w ramach prowadzonej kampanii Gmina Brzozów planuje  przeprowadzić we wszystkich  szkołach gminy prelekcje dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologicznej. Prelekcje o wysokim stopniu efektywności przekazu, prowadzone przez doświadczonego w realizacji takich zajęć specjalistę, pozwolą kompleksowo przeszkolić całą społeczność uczniowską gminy. Podczas prelekcji zamierzamy przede wszystkim przekazać dzieciom wiedzę odnośnie prawidłowego prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów,
z uwzględnieniem korzyści recyklingowych wynikających z ich przetwarzania. Za niezwykle istotne uważamy przekazanie dzieciom informacji, co dalej dzieje się z segregowanymi odpadami, by zdecydowanie wzmocnić poczucie sensowności prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Zamierzamy promować również inne właściwe zachowania ekologiczne m in. korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, eliminowanie ze swojego życia codziennego opakowań plastikowych, a także przeciwdziałanie marnowaniu żywności czy paleniu odpadami w piecach przydomowych. Podczas prelekcji uczniowie otrzymają wiele interesujących materiałów o w/w tematyce.

W ramach zadania za pośrednictwem szkół wśród uczniów szkół podstawowych przeprowadzamy również  konkurs plastyczny. Konkurs dedykowany jest  selektywnej zbiórce odpadów i recyklingowi. Serdecznie zachęcamy do udziału. Cenne nagrody czekają. Na prace uczniów czekamy do 22 września .

Plakat-Konkurs-Plastyczny-212x300   

REGULAMIN KONKURSU

 

Ponadto w ramach zadania przygotowaliśmy praktyczne pakiety materiałów o w/w tematyce  „Kompendium gospodarki odpadami”,  „Gotuję i Segreguję”, które są  dostępne dla  mieszkańców naszej gminy w Wydziale Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa mieszczącym się  w budynku PGK Sp. z.o.o. przy ul. Legionistów 10 oraz w bud. Urzędu Miejskiego w Brzozowie ul. Armii Krajowej 1, Biuro Obsługi.

nowe-na-stronę-1536x1024

źródło:Gmina Brzozów


12-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)