REKLAMA

Telewizory Smart zyskują na popularności

Duży, nowoczesny telewizor sprawia, że oglądanie filmów i seriali w domowym zaciszu daje jeszcze więcej przyjemności. Postęp technologiczny odmienił bowiem oblicze współczesnej telewizji, w której urządzenia smart odgrywają coraz ważniejszą rolę. Jak działają telewizory Smart? Co powinno się o nich wiedzieć?

  1. Czym jest telewizor Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?
  2. Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?
  3. Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?
  4. Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?
  5. Ile kosztują telewizory Smart TV?
  6. Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Telewizory Smart są coraz popularniejsze. Nowoczesne odbiorniki posiadają szereg dodatkowych funkcji, z których można korzystać dzięki dostępowi do Internetu. Smart TV jest dzięki temu znacznie funkcjonalniejszy. Dodatkowo urządzenie cechuje się najwyższą jakością obrazu, dlatego zadowala nawet największych kinomaniaków. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem telewizora Smart, dowiedz się więcej na jego temat.
Czym jest telewizor Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?

Z pozoru telewizory Smart TV wyglądają identycznie jak zwykłe odbiorniki z płaskim ekranem. Wszystko zmienia się, gdy włączy się urządzenie. Wtedy użytkownik od razu zauważa, że sprzęt oferuje mu zupełnie inne możliwości niż klasyczny telewizor. Smart TV łączy się z Internetem za pomocą Wi-Fi, co zapewnia dostęp do bogatej bazy z filmami, serialami oraz różnymi programami. Ponadto na telewizorze Smart można przeglądać pliki w sposób analogiczny jak na komputerze lub smartfonie oraz słuchać muzyki.

Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?

Pierwsze Smart TV pozostawiały wiele do życzenia. Użytkownicy narzekali, że działały zbyt wolno, a ich funkcjonalność była niewspółmiernie mała do wysokiej ceny. Obecnie w ofercie sklepów takich jak Neonet znajdzie się telewizory Smart zupełnie nowej generacji. Dzięki temu sprzęt umożliwia zainstalowanie licznych aplikacji, które przydają się do oglądania wideo w różnych formatach, odtwarzania filmów ze streamingu oraz korzystania z baz filmowych. Dodatkowo nowe technologie sprawiają, że Internet w Smart TV działa szybciej, co chroni przed uciążliwym zacinaniem się i długim buforowaniem odtwarzanych plików. Co ważne, pełną funkcjonalność telewizorów Smart osiąga się za sprawą stabilnego i szybkiego łącza Wi-fi. Jeśli Internet domowy jest zbyt słaby, telewizor inteligentny będzie działał jak zwykły odbiornik.
Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?

Działanie telewizorów Smart wymaga posiadania na bieżąco aktualizowanego systemu operacyjnego. Zanim wybierze się konkretny telewizor, powinno się zatem sprawdzić, jaki system jest na nim zainstalowany. Ma to znaczenie, gdy chce się wgrywać różne aplikacje. Nie wszystkie z nich są dedykowane na dowolny system – niektóre mogą być używane wyłącznie na jednym z nich. Najpopularniejszy jest Android, który bez trudu łączy się z innymi urządzeniami z tym samym systemem operacyjnym. Inne systemy na Smart TV to Tizen i webOS, choć równie dobrze producent może wgrać w odbiorniku swój własny system.

Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

Telewizory Smart TV posiadają fabrycznie wgrane aplikacje. Są to popularne programy, które umożliwiają korzystanie z najważniejszych funkcji urządzenia. W razie potrzeby na telewizorze Smart można zainstalować aplikacje, które umożliwiają używanie sprzętu zgodnie z własnymi upodobaniami. Do wyboru ma się apki do obsługi streamingu, gier single player i multi player oraz do słuchania muzyki lub przeglądania zdjęć. Można zdecydować się między innymi na Netflixa lub Spotify, jednak równie dobrze można postawić na mniej znane aplikacje. 

Ile kosztują telewizory Smart TV?

Cena telewizorów Smart TV wbrew pozorom nie są drogie. Wiele urządzeń z tej kategorii jest kierowanych do przeciętnych użytkowników, którzy mają na zakup telewizora około 2-3 tysięcy złotych. Już za tak niewielką sumę można kupić funkcjonalne urządzenie z inteligentnym systemem oraz zadowalającą jakością obrazu. Jednocześnie powinno się pamiętać, że im większa przekątna ekranu i im więcej funkcji posiada telewizor, tym wyższa będzie jego cena. Na rynku są dostępne odbiorniki o przekątnej ponad 80 cali i rozdzielczości 8K, których koszt przekracza 30 tysięcy złotych. Taki sprzęt może bowiem z powodzeniem zastąpić kinowy ekran.

Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Smart TV warto kupić z wielu powodów. Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę, że jest to technologia przyszłościowa, która z czasem z pewnością wyprze klasyczne telewizory. Połączenie różnych urządzeń z Internetem jest coraz powszechniejsze, a systemy Smart Home zyskują szerokie grono zwolenników. Dodatkowo TV Smart zapewnia wiele rozrywki, nawet gdy na dostępnych kanałach telewizyjnych wyświetlane są nudne programy lub powtórki starych filmów. Telewizor z dostępem do sieci i licznymi aplikacjami umożliwia oglądanie na bieżąco nowych odcinków polskich i zagranicznych seriali, a także odtwarzanie ulubionych tytułów dowolną liczbę razy w wybranym czasie.

 zdj

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook