REKLAMA

Talerzyk, ptaszki, ciekawe historyjki. Warsztaty z garncarstwa w Szkole Podstawowej w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Dnia 23 listopada w Szkole Podstawowej w Kostarowcach odbyły się warsztaty z garncarstwa. Zajęcia poprowadził pan Sergiy Nikorovych – tata jednego z uczniów z Ukrainy.

image001_44

Pan Sergiy rozpoczął zajęcia krótką opowieścią o historii garncarstwa w naszym regionie, ponieważ sam ma korzenie polskie i należy do rodziny, która od wielu pokoleń trudni się tym rzemiosłem, opowiedział uczestnikom spotkania dużo ciekawych historii. Później każdy z uczniów otrzymał kawałek specjalnej gliny i pod okiem pana Sergiya miał ulepić ptaszka. Dzieci przystąpiły do wykonania zadania z wielkim zapałem. Następnie pokazał wszystkim uczestnikom warsztatów, jak używa się koła garncarskiego, wykonując dla każdego mały talerzyk, na którym można było postawić swoją pracę.

Każdy mógł podziwiać i nawet zakupić prace wykonane przez pana Sergiy Nikorovycha – piękne wyroby ceramiczne (dzwonki, ptaszki, kubki, miseczki, grzybki). Cieszymy się, że udało nam się spotkać i wspólnie spróbować swoich sił w tej niełatwej sztuce pracy z gliną.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Beata Fedyń podziękowała w imieniu całej społeczności szkolnej naszemu gościowi za przybycie i że zechciał podzielić się z swoją wiedzą, umiejętnościami i talentem z naszymi uczniami.

image004_26

image003_32

image002_31

źródło: tekst i foto SP Kostarowce / Gmina Sanok

30-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)