#przemyt


Wracał z długiego weekendu z papierosami z przemytu (ZDJĘCIA)

REGION. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie podczas prowadzonych kontroli drogowych ujawnili w dwóch pojazdach towary akcyzowe pochodzące z przemytu o łącznej wartości ponad 140 tysięcy złotych.

Przeczytaj całość »

Próba przemytu dewiz w Korczowej. W bagażu ponad 24 tys. dolarów i 27 tys. złotych

KORCZOWA / PODKARPACIE. Ponad 24 tys. dolarów oraz przeszło 27 tys. złotych próbował przewieźć przez granicę bez dokonania zgłoszenia dewizowego obywatel Ukrainy.

Przeczytaj całość »

Jedziesz za granicę? Uważaj żeby przypadkiem nie zostać przemytnikiem

W ostatnich latach zatrzymano wielu Polaków narkokurierów. To efekt działalności gangów, których ofiarami stają się coraz częściej polscy turyści (rocznie co najmniej pół tysiąca Polaków). Przemytnicy znajdują swe ofiary w restauracjach oraz hotelach. Nawiązują znajomość, a potem proszą o przewiezienie przez granicę paczki albo podrzucają narkotyki do bagażu.

Przeczytaj całość »

LUBACZÓW: Chciała zarobić na przemyconych towarach

LUBACZÓW/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali w poniedziałek 24 lipca,  55 – letnią obywatelkę Ukrainy, która w swoim samochodzie przewoziła 110 paczek papierosów pochodzących z przemytu a na posesji u znajomego Polaka przechowywała dodatkowe 270 paczek oraz 7 litów alkoholu również bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

Przeczytaj całość »

Rekordowy bursztyn w Korczowej

KORCZOWA/PODKARPACIE. Niemal 100 kg bursztynu przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Nieoszlifowane kamienie warte ok 166 tys. złotych przewoził w podłodze busa 25-letni ob. Ukrainy.

Przeczytaj całość »

Papierosy i melasę o wartości ponad 136 tys. zł – ujawniono na prywatnej posesji w powiecie jarosławskim

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej na posesji w powiecie jarosławskim ujawnili nielegalne papierosy oraz 233 kg tytoniu (melasa) do fajki wodnej o łącznej, szacunkowej wartości ponad 136 tys. zł. Zatrzymano też ob. Ukrainy, który przywiózł kontrabandę na posesje.

Przeczytaj całość »

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) zatrzymali na przejściu granicznym w Korczowej 48 kg tytoniu

KORCZOWA/PODKARPACIE48 kilogramowych worków z tytoniem przechwycili funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabandę w zbiorniku paliwa i miejscu na koło zapasowe przewoził 25-letni ob. Ukrainy.

Przeczytaj całość »

LUBACZÓW: Funkcjonariusze SG udaremnili przemyt papierosów przez tzw. “zieloną granicę” (ZDJĘCIA)

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali na tzw. „zielonej granicy” przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Łączna wartość kontrabandy wyniosła ok. 34 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

Przeczytaj całość »

Nunczako, kastety, alkohol i papierosy ujawnione na posesji (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej ujawnili we wtorek 30 maja, podczas przeszukania posesji na terenie powiatu przemyskiego towary akcyzowe pochodzące z przemytu o wartości 13 tysięcy złotych oraz broń białą w postaci m.in. kastetów i nunczako, na której posiadanie nikt z mieszkańców posesji nie miał wymaganego zezwolenia. Działania prowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu.

Przeczytaj całość »

Pechowy dzień dla przemytników (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z Podkarpackim Urzędem Celno – Skarbowym zatrzymali w poniedziałek 29 maja pięć osób , które próbowały zarobić na papierosach pochodzących z przemytu.

Przeczytaj całość »

Kontrabanda w skrytce i w bagażu

GÓRNO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej przechwycili podczas kontroli drogowej tysiąc paczek nielegalnych papierosów. Towar ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa kontrolowanego citroena.

Przeczytaj całość »

Rekordowy przemyt na 9 milionów złotych. 250 kg haszyszu w podłodze (FILM, ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt 250 kg haszyszu o wartości około 9 milionów złotych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Narkotyki przewożone były w dwóch samochodach osobowych, miejsce ukrycia towaru wskazał pies służbowy, dwuletni owczarek Chiro. Jest to największy przemyt narkotyków w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zatrzymany przez pograniczników.

Przeczytaj całość »

Celnicy z Korczowej udaremnili przemyt ikon (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt dwóch ikon na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Malowidła przedstawiają wizerunek Matki Boskiej.

Przeczytaj całość »

Ziarna słonecznika z przemytniczą niespodzianką

MEDYKA / PODKARPACIE. Na nietypowy pomysł wpadła obywatelka Ukrainy, chcąc przemycić do Polski papierosy przez przejście graniczne w Medyce. Kontrabanda ukryta była w „oryginalnie” zgrzewanych torebkach z ziarnami słonecznika.

Przeczytaj całość »

Papierosy z przemytu zatrzymane na zielonej granicy w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, kolejny dzień z rzędu, udaremnili  próbę przemytu papierosów przez  tzw. „zieloną granicę”  z Ukrainy do Polski. Łączna wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła ok. 80 tys. zł.

Przeczytaj całość »
Strona 1 z 212