#korczowa


Zamiast 20 euro stracił 1000 zł i został ukarany pozbawieniem wolności

KORCZOWA/ PODKARPACIE. W niedzielę 20 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej obywatel Słowacji próbował wręczyć łapówkę w postaci 20 euro funkcjonariuszowi Straży Granicznej w zamian za odprawienie go poza kolejnością.

Przeczytaj całość »

Biznesmen z Niemiec udawał dyplomatę z Konga

KORCZOWA / PODKARPACIE. Wczoraj, 17 sierpnia, na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że obywatel Niemiec posłużył się fałszywym paszportem, udając dyplomatę z Konga. Dokument miał mu umożliwić odprawę poza kolejnością.

Przeczytaj całość »

Próba przemytu dewiz w Korczowej. W bagażu ponad 24 tys. dolarów i 27 tys. złotych

KORCZOWA / PODKARPACIE. Ponad 24 tys. dolarów oraz przeszło 27 tys. złotych próbował przewieźć przez granicę bez dokonania zgłoszenia dewizowego obywatel Ukrainy.

Przeczytaj całość »

Kontrolowali bazar – zatrzymali 113 kg tytoniu do fajki wodnej (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej podczas kontroli bazaru w Korczowej zatrzymali 113 kg tytoniu do fajki wodnej. W przeszukiwanym pomieszczeniu ujawniono także nielegalne papierosy i alkohol.

Przeczytaj całość »

Celnicy z Korczowej udaremnili przemyt ikon (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt dwóch ikon na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Malowidła przedstawiają wizerunek Matki Boskiej.

Przeczytaj całość »

GRANICA: Tłoczno ale spokojnie w okresie świątecznym

PODKARPACIE. Podczas okresu świątecznego funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili 81 tysięcy podróżnych i 20,5 tysiąca środków transportu. W ubiegłym roku w tym okresie podkarpacką granice przekroczyło mniej osób: 65 tysięcy podróżnych i 17,5 tysiąca pojazdów.

Przeczytaj całość »

Chciał przemycić 660 litrów środków ochrony roślin w chłodni (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. 660 litrów środków ochrony roślin zatrzymali funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej. Substancja przewożona była w samochodzie ciężarowym typu chłodnia. Za kierownicą pojazdu zasiadał 36-letni ob. Ukrainy, który wyjaśnił, że jedzie do Polski naprawić chłodnię.

Przeczytaj całość »

“Na rauszu” na zakupy

PODKARPACIE. W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Korczowej uniemożliwili dalszą podróż pijanemu, 40 – latkowi z Ukrainy. Strażnik graniczny podczas kontroli granicznej ustalił że kierowca busa jest pod wpływem alkoholu. 

Przeczytaj całość »

Przemyt w podłodze i wentylatorze

PODKARPACIE. 2400 paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli 2 autokarów. Kontrabanda ukryta była podłodze i wentylatorze.

Przeczytaj całość »

Na granicy państwa ujawniono kolejne fałszywe dokumenty

PODKARPACIE. Kontrolerzy z przejścia granicznego w Korczowej, w ostatnich dniach, ujawnili kilka przypadków fałszywych dokumentów, którymi legitymowali się przekraczający granicę podróżni.

Przeczytaj całość »

3595 paczek papierosów przechwycone (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. 3595 paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej w nocy 10/11 września br. Kontrabanda ukryta była w autokarach, jadących z Ukrainy do Czech i Niemiec.

Przeczytaj całość »

Ponad 15 kg bursztynu w akumulatorze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 15 kg nieobrobionego bursztynu zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Niezgłoszone do kontroli kamienie przewozili kierowcy dwóch busów.

Przeczytaj całość »

Niezwykłe okazy bursztynu na granicy

PRZEMYŚL / PODKARPACIE . Na tak okazałe kamienie bursztynu natrafili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli samochodu osobowego na przejściu granicznym w Korczowej.

Przeczytaj całość »