Szymon Hostyński z tytułem Mistrza Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim! (ZDJĘCIA)

SANOK / TOMASZÓW MAZOWIECKI. W miniony weekend (12-13 lutego) na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się X Mistrzostwa Polski Młodzików. Przeszło 70 łyżwiarzy reprezentujących 18 klubów zmierzyło się ze sobą w walce o tytuł mistrza i ”Srebrną łyżwę”. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy SKŁ Górnik Sanok, którzy spisali się rewelacyjnie.

Już po pierwszym dniu zmagań Szymon Hostyński miał w swoim dorobku dwa złote medale, które wywalczył na dystansie 500 m i 1500 m, co dało mu prowadzenie w wieloboju.

Również inni sanoccy zawodnicy świetnie zaprezentowali się na dystansie 500 m i 1500 m.

Patryk Kudła zajął odpowiednio 5. miejsce z czasem 42,05 oraz 4. miejsce z czasem 2:11,30, co z kolei stało się jego nowym rekordem życiowym. 10. miejsce na krótszym dystansie z czasem 43,31 oraz 7. miejsce na dłuższym dystansie z czasem 2:26,26 wywalczył Mikołaj Stabryła. Przemysław Zając zarówno w rywalizacji na 500 m, jak i w rywalizacji na 1500 m zajął 13. miejsce. Jagoda Kopczak zajęła 17. miejsce na dystansie 500 m i 16. na 1000 m.

Drużyna „Górników” w składzie: Mikołaj Stabryła, Patryk Kudła i Szymon Hostyński wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików w biegu drużynowym, uzyskując czas 3:27,42.

Patryk Kudła zajął 5. miejsce w wieloboju, na które złożyły się: 5. miejsce na 500 m, 4. miejsce na 1000 m i 1500 m oraz 7. miejsce na 3000 m. – Na tym ostatnim dystansie, Patryk jechał rewelacyjnie, międzyczasy, jakie uzyskiwał, pozwalały założyć, że zakończyłby rywalizację na 2-3 miejscu, niestety upadek na wirażu rozwiał marzenia o medalu. Sportowa złość wyzwoliła chęć na szybki rewanż – informuje klub na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W biegu masowym, po drugim finiszu wraz z Szymonem, Patryk uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. W tym biegu Górnicy „ustrzelili” dublet, złoto i srebro.

Tuż za Patrykiem, na 6. miejscu w wieloboju, uplasował się Mikołaj Stabryła, który zajął 10. miejsce na 500 m, 7. na 1500 m, 6. na 1000 m oraz 5. na 3000 m. Mikołaj z powodu upadku nie zakończył rywalizacji w biegu masowym, jednak na wszystkich dystansach poprawił swoje rekordy życiowe.

273787005_416836940238180_7996476093019077101_n

11. miejsce w wieloboju zajął Przemysław Zając, zajmując 13. miejsce na 500 m, 1500 m i 1000 m oraz 5. miejsce na 3000 m. W biegu masowym zajął 17. miejsce. Młody zawodnik również poprawił swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach.

W drugim dniu rywalizacji, w drugim biegu na 500 m Jagoda upadła, co pozbawiło ją możliwości startu na 1500 m. Jagoda zajęła 42. miejsce w wieloboju, m.in. 17 na 500 m i 16 na 1000 m.

Tytuł Mistrza Polski Młodzików wywalczył zawodnik sanockiej drużyny, Szymon Hostyński, który w biegach na 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m, w biegu masowym oraz w biegu drużynowym zdobył komplet złotych medali. Oprócz tytułu Szymon zdobył ”Złotą łyżwą” czyli główne trofeum zawodów.

Wielkie gratulacje dla Trenera Marka Drwięgi za przygotowanie młodzików do Mistrzostw Polski – gratuluje klub SKŁ Górnik Sanok.

273421792_416836760238198_784523718267570048_n

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sanoccy łyżwiarze z workiem medali. Wielkie brawa! (ZDJĘCIA) Sanoccy łyżwiarze znów triumfują! Gratulujemy! (ZDJĘCIA) Piotr Michalski z historycznym wynikiem!