REKLAMA

SZPITAL: Wstrzymane zabiegi planowe. Tryb ostrodyżurowy

KROSNO / PODKARPACIE. W krośnieńskim szpitalu pielęgniarki masowo przedstawiają zwolnienia lekarskie. Placówka pracuje w trybie ostrego dyżuru. Jest to związane z absencją pielęgniarek anestezjologicznych oraz operacyjnych.

Opisywana sytuacja w szpitalu w Krośnie ma miejsce od końca sierpnia tego roku. W ubiegłym tygodniu dyrekcja szpitala wydała komunikat, w którym przedłużony do dowołania zostaje termin wstrzymania zabiegów planowych.

Leszek Kwaśniewski. Foto: archiwum szpitala w Krośnie

– Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie informuje o utrzymującej się absencji chorobowej pielęgniarek Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz kilku innych oddziałów, nie pozwalającej na pełne zabezpieczenie funkcjonowania wyżej wymienionych komórek organizacyjnych szpitala. Tym samym, nadal zostaje zakłócona praca Oddziałów zabiegowych, w tym Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – poinformował w wydanym piśmie Leszek Kwaśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. 

W związku z powyższym przedłużono termin wykonywania zabiegów planowych do odwołania.

– Przyjmowane są tylko przypadki nagłe, bezpośrednio zagrażające życiu. Blok Operacyjny funkcjonuje wyłącznie w trybie ostrodyżurowym.

O sytuacji w krośnieńskim szpitalu zostali poinformowani dyrektorzy placówek sąsiednich. Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz szpitali specjalistycznych w Jaśle, Brzozowie, Sanoku, Strzyżowie, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Pielęgniarki oczekują wypłaty wynagrodzeń, w wysokości gwarantowanej ustawą, która weszła w życie w lipcu tego roku. Te zatrudnione w szpitalu w Krośnie, posiadające wyższe wykształcenie magisterskie i specjalizację, zostały zaszeregowane niżej niż powinny i nie mogą liczyć na maksymalną podwyżkę. Propozycja podniesienia podstawy, z którą wyszedł dyrektor placówki nie spotkała się z aprobatą pielęgniarek. W związku z brakiem porozumienia konieczne było przedłożenie terminu wstrzymania operacji planowych.

Wczoraj (20 bm.) w mediach społecznościowych (Szpital Krosno, fb), pojawiło się ogłoszenie dotyczące zatrudnienia pielęgniarek lub pielęgniarzy do pracy w Oddziale Anestezjologi i Intensywnej Terapii.

Na jakim etapie znajdują się aktualnie negocjacje z pielęgniarkami i jak długo będą wstrzymane zabiegi planowe? Te pytania skierowaliśmy do dyrekcji szpitala. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na naszym portalu.

Foto: archiwum szpitala w Krośnie.

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)