REKLAMA

SZPITAL SANOK: Nowoczesna metoda operacji kręgosłupa lędźwiowego! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Operacja stenozy kręgosłupa lędźwiowego techniką minimalnie inwazyjną z zastosowaniem nowoczesnych implantów wprowadzonych przezskórnie. Taki zabieg jest już wykonywany w szpitalu w Sanoku między innymi dzięki uruchomieniu nowego Bloku Operacyjnego. Publikujemy zdjęcia z jednej z pierwszych tego typu operacji.

Uruchomienie nowego Bloku Operacyjnego pozwala na poszerzanie spektrum procedur zabiegowych dla pacjentów Specjalistycznego Szpitala w Sanoku. Dnia 10.01.2020 w Szpitalu w Sanoku neurochirurdzy Robert Konior i Marcin Czternastek wykonali zabieg operacyjny u pacjenta ze stenozą kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym techniką minimalnie inwazyjną. Lekarze w pierwszej kolejności mikrochirurgicznie odbarczyli struktury nerwowe kanału kręgowego, a następnie dokonali przezskórnej stabilizacji kręgosłupa nowoczesnymi tytanowymi implantami.

Operacja przebiegła bez powikłań, a pacjent czwartego dnia opuścił szpital będąc samodzielny. Powyższa technika umożliwia uruchamianie pacjenta już następnego dnia po operacji i szybki powrót do sprawności (dwukrotnie szybszy niż w przypadku technik klasycznych).

Neurochirurg Robert Konior to szczególny entuzjasta technik minimalnie inwazyjnych (mikroskopowych, endoskopowych, a także przezskórnych), dlatego w przyszłości planowanych jest więcej tego typu operacji.

W ostatnim czasie w Sanoku powołana została FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU CHIRURGII KRĘGOSŁUPA. Planowany jest zakup nowoczesnego endoskopu służącego do operacji całego kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lędźwiowy).

źródło: SP ZOZ w Sanoku


28-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.