REKLAMA

Szczoteczka soniczna — czym się kierować przy jej wyborze?

Odpowiednio dobrana szczoteczka soniczna może nam pomóc zachować właściwą higienę jamy ustnej. Jej wybór powinien być uzależniony od naszych własnych potrzeb — wrażliwości zębów i stylu życia. Czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia? Podpowiadamy.

Czym jest szczoteczka soniczna i jak działa?

Szczoteczka soniczna nazywana jest inaczej dźwiękową, ponieważ emituje fale o częstotliwości około 260 Hz, które wprawiają włosie w ruch. Dzięki nim porusza się ono charakterystycznym ruchem wymiatającym z bardzo dużą częstotliwością, wynoszącą nawet do 96000 drgań na minutę. Połączenie tych drgań ze specjalnie wyprofilowaną główką zapewnia nam bardzo skuteczne działanie takiego urządzenia. Jest skuteczniejsze od tradycyjnych i elektrycznych szczoteczek, ponieważ jest w stanie zapewnić duży ruch włosia, który z kolei powoduje wytworzenie się dużej ilości mikrobąbelków, w których znajdują się aktywne składniki pasty, dzięki czemu z dużą prędkością docierają do każdego, nawet najmniejszego zakamarka naszej jamy ustnej, zapewniając nam skuteczne oczyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowej oraz linii dziąseł.  

Rodzaj główki czyszczącej

Wybierając szczoteczkę soniczną warto wziąć pod uwagę  jej szybkość szczotkowania, na którą przekłada się prędkość głowicy. Jest to ważny parametr, ponieważ ma duży wpływ na skuteczność usuwania płytki nazębnej. Dostępne na rynku modele oferują nam prędkość od około 30 000 ruchów,  jednak najlepsze z nich mogą generować nawet do 100 000 drgań na minutę. Im większa szybkość, tym bardziej wydajne i efektywne będzie nasze mycie zębów. Nie bez znaczenia są również tryby pracy, jakie oferuje nam urządzenie. Ciekawy jest np. tryb wybielania zębów, który oferuje nam po dwutygodniowym codziennym używaniu modelu zgodnie z zaleceniami producenta rozjaśnienie ich odcienia. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów lub noszą aparat ortodontyczny powinny zwrócić uwagę czy model, który chcą wybrać, jest wyposażony w tryb delikatnego szczotkowania.  Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest masaż dziąseł, który pomaga poprawić ich ukrwienie i w niektórych przypadkach złagodzić pewne dolegliwości.

Szczoteczki soniczne do podróży

Obecnie na rynku dostępne są również szczoteczki soniczne z irygatorem. Jest to idealny zestaw dla osób, które cenią sobie wysoką higienę jamy ustnej. Irygator jest to urządzenie, które służy do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Podczas wyboru szczoteczki sonicznej warto zwrócić uwagę również na czas pracy na jednym ładowaniu. Może on wynosić od 7 do 23 dni. Również zasilanie może być albo bateryjne, albo akumulatorowe. W zależności od tego czy zamierzamy podróżować z taką szczoteczką, czy też nie warto wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Z kolei praktyczne etui chroni ją przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

image001_13

     Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: