REKLAMA

SZCZAWNE. Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał ponad 2 promile (FOTO)

SZCZAWNE / PODKARPACIE. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca audi, który w miejscowości Szczawne spowodował kolizję. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec powiatu leskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeniu doszło w miniony piątek po godz. 15, w miejscowości Szczawne w powiecie sanockim. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 56-letni kierowca audi najechał na tył pojazdu marki Honda, którego kierująca zatrzymała się zgodnie ze znakiem „STOP”, przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Badanie wykazało, że kierująca hondą była trzeźwa. Natomiast 56-latek prowadził samochód mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mieszkaniec powiatu leskiego kierował samochodem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kierujący audi za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 56-latek odpowie także za spowodowanie kolizji.

Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Komańczy.

źródło: KPP Sanok

20-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.