REKLAMA

Sytuacja kryzysowa o charakterze terrorystycznym. Ćwiczenia służb w Solinie i Polańczyku

SOLINA, POLAŃCZYK / PODKARPACIE. 15 września 2023 r. w piątek, w godzinach od 10 do 13 w okolicach Jeziora Solińskiego, przede wszystkim w Solinie i Polańczyku, przeprowadzone zostaną ćwiczenia symulacyjne – reakcja na sytuację kryzysową o charakterze terrorystycznym pn. „Solina 2023”.

W ćwiczeniach, których celem jest sprawdzenie czasów reakcji oraz doskonalenie procedur sprawnego współdziałania służb, uczestniczyć będą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, bieszczadzkiego WOPR-u, Państwowej Straży Rybackiej, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Służby Więziennej oraz jednostki służb specjalnych. W ramach przedsięwzięcia planowane jest użycie pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych, śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, łodzi służbowych, a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

Podczas trwania ćwiczeń słyszalne będą odgłosy wybuchów i wystrzałów, prosimy o zachowanie spokoju i nie wykonywanie połączeń na numery alarmowe, a w razie wystąpienia czasowych problemów komunikacyjnych – o stosowanie się do poleceń odpowiednich służb.

KPP Lesko


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAGÓRZ: Zdarzenie w okolicach dworca kolejowego. Ćwiczenia służb!

Zdjęcie pogladowe. (BKS KGP / zdj. Andrzej Chyliński, Jacek Herok (obaj „Gazeta Policyjna”), źródło: KWP Rzeszów.

14-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)