REKLAMA

STOP dla finansowania in vitro z pieniędzy publicznych

PODKARPACIE. Władze Rzeszowa chyłkiem wprowadziły miejski programu dofinansowania zapłodnienia in vitro. Fundacja Życie i Rodzina rusza ze zbiórką pod petycją, która ma zablokować ten program. W sobotę, 4 lutego 2023 pod rzeszowskim Ratuszem odbyła się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie.

Urzędnicy przeznaczyli publiczne pieniądze na metodę, która nie leczy niepłodności. Jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem obciążenia dziecka chorobami genetycznymi.

– Tak naprawdę pieniądze podatnika służą dofinansowaniu klinik sztucznego rozrodu, bo to one zarabiają na produkcji dzieci z probówki – niezależnie od tego, czy procedura zakończy się urodzeniem dziecka czy też nie. Dlatego mówimy: STOP in vitro w Rzeszowie! I podejmujemy konkretne działanie – petycję, która ma zablokować wydawanie pieniędzy Rzeszowian na sztuczny rozród ludzi – powiedziała Laura Lipińska z Fundacji Życie i Rodzina.

Procedura in vitro nieuchronnie wiąże się z wielokrotnymi aborcjami. Taka jest niewygodna prawda, której kliniki zarabiające na in vitro nie chcą eksponować.

W dodatku in vitro wcale nie leczy niepłodności, a jedynie omija problem. Po zabiegu para nadal jest niepłodna. Proces zapładniania jest przeprowadzany poza normalną drogą, co wiąże się z wieloma ryzykami zarówno dla kobiety jak i dzieci.

Kolejnym „przeciw” in vitro jest fakt, że metoda ta sprowadza dziecko do towaru, który można „kupić” i „sprzedać”. Potwierdzają to przykłady aborcji dzieci, które „nie spodobały się” rodzicom.

Po czwarte – metoda ta ma bardzo niską realną skuteczność. To, że jest tak popularna to zasługa dobrego PR-u i reklamy, ponieważ jest źródłem dużych dochodów dla klinik.

Karty mogą podpisywać tylko własnoręcznie (nie ma możliwości podpisów internetowych) mieszkańcy Rzeszowa. Po zebraniu podpisów kartę należy odesłać listem poleconym na adres Fundacji Życie i Rodzina, ul. Wolska 84/86, 01-141 Warszawa z dopiskiem: IN VITRO RZESZÓW.

Biuro Prasowe Fundacji Życie i Rodzina

06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)