REKLAMA

STAROSTA SANOCKI: Apeluję o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych!

APEL STAROSTY SANOCKIEGO

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego powiatu zwracam uwagę na bezwzględną konieczność przestrzegania norm sanitarnych tj.: zakrywanie maseczką ust i nosa w sklepach, komunikacji zbiorowej i innych miejscach publicznych, zachowanie dystansu 1,5 -2 m, oraz dezynfekcję rąk.

Są to proste czynności, które mogą uratować nas lub naszych bliskich od zakażenia. Nie przestrzeganie tych norm prowadzi do sytuacji, w której zarażać się będziemy nie tylko w wyniku bezpośredniego kontaktu, ale również w przestrzeni publicznej. Dlatego szczególnie ważnym jest unikanie zatłoczonych sklepów, na przykład poprzez robienie zakupów poza godzinami szczytu i o ile to możliwe, nie korzystanie z komunikacji publicznej. Osoby z grup podwyższonego ryzyka najlepiej gdyby zrezygnowały z uczestnictwa w liczniejszych spotkaniach towarzyskich i rodzinnych, w tym w weselach, którą są najczęściej źródłem wieloosobowego zakażenia.

Równocześnie zwróciłem się do odpowiednich służb z prośbą o intensyfikację kontroli przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

Stanisław Chęć
Starosta Sanocki


Grafika poglądowa

tekst sponsorowany
02-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline