REKLAMA

Staranował szlaban i wjechał na teren parkingu galerii (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło w Sanoku. Kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził szlaban i wjechał na teren parkingu galerii handlowej. Samochodem podróżowało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, który z mężczyzn kierował samochodem. 27-latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po północy w Sanoku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący bmw jadąc ul. Słowackiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, staranował szlaban, wjechał na teren parkingu galerii handlowej i uderzył w filar.

Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch obywateli Ukrainy. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 29-latek miał około 1,7 promila. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, a samochód został zabezpieczony.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował wtedy 27-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Kierujący nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

KPP Sanok

23-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.