REKLAMA

SROGÓW GÓRNY: Wilki rozszarpały huskyego kilka metrów od domu! (FOTO 18+)

SROGÓW GÓRNY / PODKARPACIE. Kolejne niepokojące sygnały docierają do naszej redakcji, związane z atakami wilków. Tym razem do spotkania z drapieżnikiem doszło w miejscowości Srogów Górny (gmina Sanok).

– Nasz znajoma miała psa huskyego. Trzymała go pod domem na łańcuchu. Na noc pies był zabierany do domu, ze względu na grasujące w okolicach wilki. Kilka dni temu, gdy po północy poszła zabrać zwierzę do domu, nie było go już przy budzie – relacjonuje mieszkanka Srogowa Górnego.

Właściciele czworonoga rano rozpoczęli poszukiwania zwierzaka. znaleźli go pod lasem kilkadziesiąt metrów od domu. Zwierzę było rozszarpane. Częściowo zjedzone.

– Myślę, że nie był to jeden wilk, a kilka osobników. Sprawę zgłosiliśmy odpowiednim organom, ale jak wiemy wilki są pod ochroną. Są „ważniejsze” od ludzi – mówi z rozgoryczeniem nasza Czytelniczka.

– Sami mamy psy, ale cały czas trzymamy je w domu. nie ma jednak możliwości wyjść z nimi na spacer wieczorem. Po prostu boimy się – dodaje.

tej samej nocy, gdy doszło do zagryzienia huskyego, w sąsiednim gospodarstwie, prawdopodobnie wilki próbowały dostać się do kojca, w którym znajdował się inny czworonóg.

– Próbowały podkopać się pod siatką. Tam jednak był wylany niewielki murek i nie udało im się dostać do środka – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

– Coraz częściej słyszymy o atakach wilków na psy czy bydło, owce. Dopóki jednak nie dojdzie do tragedii nikt tym problemem nie chce zająć się na poważnie. A zagrożenie jest realne – podkreśla mieszkanka Srogowa.

fot. nadesłaneWcześniej pisaliśmy o następujących zdarzeniach:

NADOLANY. Trzy wilki atakują psa! (NAGRANIE VIDEO)

Wilki znów zaatakowały! „Wkrótce dojdzie do tragedii” (FILM, DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

14 wilków rozszarpało bydło. Przebiegły obok gospodarza! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

Wilki zagryzły osiem psów. Wchodzą na posesje (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


11-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)